wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ostatni weekend czerwca będzie tropikalny.

- Ostatni weekend czerwca będzie tropikalny. Upały, gwałtowne burze, silny wiatr i do tego grad – ostrzega synoptyk Michał Folwarski.

Już dzisiaj (piątek 28 czerwca) jest gorąco, wieczorem i w nocy może być burzowo. Temperatura w nocy z piątku na sobotę utrzyma się powyżej 24 stopni Celsjusza. Do tego do końca dnia obowiązuje alert dotyczący upałów i burz.

Burzowe chmury napłyną od południa. Przelotnie też popada (do 20-30 mm). Lokalnie możemy się spodziewać gwałtownych burz. Ale to nie wszystko. Powieje nawet do 100 km/h. Ukryjcie się lepiej w domu, bo spadnie grad.

W sobotę (29 czerwca) stabilny skwar

Po piątkowym pogodowym chaosie w sobotę 29 czerwca będzie spokojniej. Słupek rtęci będzie pokazywał nawet 30 stopni Celsjusza. Może pojawić się alert dotyczący upałów. Jednak burz nie będzie.

Taka pogoda pozwoli przygotować się na niedzielę.

Temperaturowy armagedon w niedzielę (30 czerwca)

Ostatni dzień miesiąca będzie najcięższy.

W niedzielę czeka nas największy skwar. Temperatura przez cały dzień utrzyma się na poziomie 34–35 stopni Celsjusza. Tak samo jak w piątek czekają nas gwałtowne burze i porywisty wiatr do 100 kilometrów na godzinę – mówi Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Będzie obowiązywał alert dotyczący upałów i ostrzeżenie o groźnych burzach.
Michał Folwarski

Bądź ostrożny. Śledź komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej. Dostosuj swoje plany na ten weekend do warunków pogodowych. Nawadniaj się, a w południe unikaj wychodzenia z domu.

W poniedziałek (1 lipca) przyjemne lato

W poniedziałek 1 lipca po dynamicznym weekendzie przyjdzie ochłodzenie. Termometry pokażą około 22–23 stopni Celsjusza. Taka przyjemna temperatura powinna utrzymać się do środy. A od czwartku – znowu zacznie wzrastać.

W przyszły weekend znowu mogą być upały, temperatura osiągnie 30 stopni Celsjusza.

Autorka tekstu: Zuzanna Szarczyńska

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl