wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Poczekalnia, kanapki, łóżka. Miasto organizuje przestrzeń dla uchodźców na Dworcu Głównym
Biblioteka i galeria BWA na Dworcu Głównym zamieniają się w poczekalnie dla uchodźców. fot. Maciej Kulczyński
Biblioteka i galeria BWA na Dworcu Głównym zamieniają się w poczekalnie dla uchodźców.

– Podjąłem decyzję o przekształceniu galerii BWA w dodatkową poczekalnię dla uchodźców oczekujących na dalszą podróż. Ustawiliśmy tam 100 polowych łóżek. Dostarczymy każdej doby także kilka tysięcy paczek żywieniowych, 5 tys. kanapek przygotowanych przez nasze Technikum Gastronomiczne oraz środki higieniczne – poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Reklama

Na potrzeby uchodźców przystosowane zostanie także pomieszczenie znajdującej się na Dworcu Głównym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od 9 marca biblioteka na dworcu PKP będzie zamknięta dla czytelników. Od czwartku 10 marca jej pomieszczenie będzie miejscem opieki dla matek z dziećmi. Jest strefa z grami planszowymi, kolorowankami, książkami w jęz. ukraińskim, Będą zabawki, klocki, leżaki, łóżeczka dla najmłodszych itd.

We Wrocławiu w ciągu ostatniej doby z noclegów przygotowanych we współpracy z miastem skorzystało 1200 osób. Wciąż wolnych pozostaje blisko 400 miejsc, ale prezydent Wrocławia zadecydował dziś o uruchomieniu kolejnych kilku tysięcy miejsc noclegowych. Te będą uruchamiane sukcesywnie. Z uwagi na bezpieczeństwo, Urząd Miejski Wrocławia nie podawał i nie będzie podawać konkretnych lokalizacji.

Sytuacja na wrocławskim dworcu jest bardzo trudna. Na miejscu działają - oprócz organizacji społecznych i punktu wojewody - z ramienia miasta m.in pracownicy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl