wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Poczekalnia, kanapki, łóżka. Miasto organizuje przestrzeń dla uchodźców na Dworcu Głównym
Biblioteka i galeria BWA na Dworcu Głównym zamieniają się w poczekalnie dla uchodźców. fot. Maciej Kulczyński

– Podjąłem decyzję o przekształceniu galerii BWA w dodatkową poczekalnię dla uchodźców oczekujących na dalszą podróż. Ustawiliśmy tam 100 polowych łóżek. Dostarczymy każdej doby także kilka tysięcy paczek żywieniowych, 5 tys. kanapek przygotowanych przez nasze Technikum Gastronomiczne oraz środki higieniczne – poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Na potrzeby uchodźców przystosowane zostanie także pomieszczenie znajdującej się na Dworcu Głównym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od 9 marca biblioteka na dworcu PKP będzie zamknięta dla czytelników. Od czwartku 10 marca jej pomieszczenie będzie miejscem opieki dla matek z dziećmi. Jest strefa z grami planszowymi, kolorowankami, książkami w jęz. ukraińskim, Będą zabawki, klocki, leżaki, łóżeczka dla najmłodszych itd.

We Wrocławiu w ciągu ostatniej doby z noclegów przygotowanych we współpracy z miastem skorzystało 1200 osób. Wciąż wolnych pozostaje blisko 400 miejsc, ale prezydent Wrocławia zadecydował dziś o uruchomieniu kolejnych kilku tysięcy miejsc noclegowych. Te będą uruchamiane sukcesywnie. Z uwagi na bezpieczeństwo, Urząd Miejski Wrocławia nie podawał i nie będzie podawać konkretnych lokalizacji.

Sytuacja na wrocławskim dworcu jest bardzo trudna. Na miejscu działają - oprócz organizacji społecznych i punktu wojewody - z ramienia miasta m.in pracownicy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS) i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS).

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl