4. Mikołaj i Śnieżynka – pociągami retro wokół Wrocławia. To będzie podróż! [DATA, TRASA, BILETY]
Na zdjęciu zabytkowa lokomotywa spalinowa SM42 Jerzy Gbur
Na zdjęciu zabytkowa lokomotywa spalinowa SM42

Zabytkowe lokomotywy, stare wagony z drewnianymi ławeczkami i dwie krótkie, niespełna półtoragodzinne trasy wokół Wrocławia. Takie atrakcje czekają na nas już w sobotę 10 grudnia. Odjazd pociągów planowany jest z dworca Wrocław Główny.

Turystyka Kolejowa Turkol.pl oraz Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają na kolejny weekend z pociągami retro.

– Pociągi przejadą odcinkami głównych linii kolejowych przebiegających na terenie miasta i regionu, będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim – informują organizatorzy.

Pociągi zestawione mają być z historycznych wagonów bezprzedziałowych 2 klasy z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych. Ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową serii SM30 lub SM42.

Pociąg Mikołaj – sobota 10 grudnia

• Planowany odjazd z dworca Wrocław Główny – godz. 11.25