4. Zobacz pociągi retro w miniaturze. Za darmo!
Jeden z pociągów na makiecie, która zostanie zaprezentowana w weekend na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu fot. materiały prasowe Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu

Już w ten weekend (16-17 grudnia) na fanów kolei czeka we Wrocławiu wyjątkowa okazja: w Sali Sesyjnej budynku Dworca Głównego PKP we Wrocławiu będzie można zobaczyć wyjątkową makietę z lokomotywami i wagonami retro w rolach głównych. Oto szczegóły.

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zaprezentują makietę modułową i modele kolejowe w skali 1:87.

Wystawa odbędzie się 16 grudnia (sobota) od godziny 10:00 - 18:00 i 17 grudnia (niedziela) od godziny 10:00 - 16:00.

Makietę stworzyła sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu

- Klub posiada jedną z największych makiet modułowych w Europie: w całości ma długość ponad 150 metrów. Na nadchodzący weekend modelarze przygotowali układ, w skład którego wchodzi stacja Głuszyca - nawiązująca do rzeczywistej stacji kolejowej na linii nr 286 (Kłodzko Główne - Wałbrzych Główny) oraz stacja techniczna i kilka modułów szlaku jedno jak i dwutorowego – informuje Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu i dodaje:

- Zgodnie ze sztuką modelarską na makiecie znajdują się realistycznie odwzorowane elementy krajobrazu i zabudowań, które występują w rzeczywistości, wraz z istniejącą i historyczną infrastrukturą kolejową.

Lata 70. XX wieku, parowozy historyczne...

Wydarzenie to nie tylko gratka dla najmłodszych, którzy mogą obserwować pokaz kolei w miniaturze, ale też okazja do spotkania się z profesjonalnymi modelarzami i do wymiany doświadczeń.

- Sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu jest zrzeszona w organizacji FREMO (Freundeskreis Europaischer Modellbahner) założonej w 1981 roku. Obecnie jest to europejskie stowarzyszenie modelarzy kolejowych, wyznaczające standardy i zasady tworzenia makiet oraz modeli taboru kolejowego – mówi Michał Wychodil z Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

W miniaturze, na makiecie, będzie można podziwiać w weekend realistycznie odwzorowany tabor od lat 70. XX wieku aż po wagony i lokomotywy spotykane obecnie w eksploatacji. Na makiecie nie zabraknie również parowozów i wagonów historycznych.

Wstęp wolny.

Źródło: materiały organizatorów