4. Pociąg retro z mikołajem we Wrocławiu (szczegóły)

Uwaga fani podróżowania starymi pociągami. Czeka was mikołajkowa atrakcja! - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na wyjątkową odsłonę "Kolejowych Zakamarków Wrocławia" - edycję mikołajkową. Wszystko z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja i nadchodzących świąt Bożego Narodzenia - zapowiada Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

To już ostatnie zakamarki w tym roku. Tym razem zamiast przewodnika będzie obecny Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch Śnieżynek, który rozda dzieciom podarki.

Jest to  pierwsze wydarzenie w tym charakterze organizowane przez sam Klub. Jeśli przypadnie mieszkańcom do gustu, chcielibyśmy zrobić z tego coroczną tradycję, rozwijając jednocześnie ten pomysł
zapowiada Michał Wychodil

Wnętrzu historycznych wagonów z końca lat 20-tych zostanie nadany odpowiedni wygląd. Rozwieszone zostaną dekoracje, które oddadzą świąteczny nastrój. A to jeszcze nie wszystko.

Na 10 grudnia przygotowaliśmy krótsze trasy, przede wszystkim pod kątem udziału najmłodszych uczestników. Umożliwią one dłuższe postoje, przez co będzie więcej czasu na zwiedzanie lokomotywy - mówi Wychodil.

W ramach edycji mikołajkowej "Kolejowych Zakamarków Wrocławia" zaplanowane zostały aż 4 różne przejazdy:

• Zakamarki zachodnie - Leśnica.
  • Zakamarki wschodnie.
  • Zakamarki północne.
  • Zakamarki zachodnie - Kuźniki.

Historyczny skład będzie jeździł od godz. 9:50 do 15:13. Każdy kurs zaczyna się od stacji Wrocław Główny