3. Wiadomości z regionu
  4. Po 11 latach przerwy w Malczycach znowu działa posterunek policji

W Malczycach – po 11 latach przerwy – otwarto posterunek policji. Obsada nowej placówki w budynku dworca kolejowego to sześcioro funkcjonariuszy.

W Malczycach przez ostatnie 11 lat pracowało trzech policjantów, którzy podlegali pod komendę w Środzie Śląskiej. Od listopada w portowym miasteczku nad Odrą znowu funkcjonuje odrębna jednostka (chociaż formalnie nadal podlega pod komendę powiatową w Środzie Śląskiej).

Obsada posterunku policji w Malczycach to:

• kierownik posterunku;
  • czworo funkcjonariuszy w zespole ds. prewencji;
  • jeden policjant w zespole ds. kryminalnych.

Siedziba Posterunku Policji w Malczycach mieści się w zmodernizowanym budynku dworca PKP, który znajduje się przy ul. Dworcowej 7 w Malczycach. Posterunek Policji w Malczycach czynny jest zgodnie z grafikiem pełnienia służby przez policjantów. W przypadku zamknięcia hali dworca petenci mogą korzystać z wejścia od strony zachodniej.
Sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

Źródło: materiały prasowe