wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wystartowała platforma pomocy dla emigrantów z Białorusi

Organizacja ADRA Polska we współpracy z organizacją ADRA Białoruś zapewni kompleksową pomoc psychologiczną, prawną oraz poradnictwo w kwestiach pracy i schronienia poprzez portal internetowy GrupaWsparcia.pl.

Reklama

Białorusini przyjeżdżający do Polski mierzą się z sytuacją, która niesie ze sobą wiele zagrożeń – poczynając od niepewności związanej z procesem legalizacji statusu uchodźcy, przez obciążenie psychiczne, jakie niesie ze sobą wyjazd z kraju przy obecnej sytuacji politycznej, do problemów ze znalezieniem pracy, szkoły dla dzieci czy wreszcie bariery językowej.

Pomoc Białorusinom

Źródła pomocy prawnej, doradztwa w sprawie pracy, edukacji czy wsparcia psychologicznego są oferowane przez znaczną ilość organizacji w Polsce. Fundacja ADRA Polska, do której należy GrupaWsparcia.pl łączy siły z innymi organizacjami niosącymi pomoc dla Białorusinów przyjeżdżających do Polski.

Projekt „GrupaWsparcia.pl dla Białorusi” znacząco ułatwi dostęp do wszelkiego rodzaju pomocy, a także umożliwi beneficjentom bezpośredni i szybki kontakt z konkretnymi organizacjami oferującymi pomoc w danych dziedzinach.

Wynajem pokoju czy znalezienie pracy będą znacznie ułatwione dzięki ustawieniom lokalizacyjnym, a dzięki automatycznemu tłumaczeniu, kwestie językowe nie będą przeszkodą przy komunikacji między Polakami a Białorusinami.

Na działaniach projektowych skorzystają również obywatele Polski poprzez zatrudnienie imigrantów z Białorusi lub wynajem nieruchomości. Obie grupy doświadczą korzyści także dzięki budowaniu tożsamości wspólnoty oraz wzajemnych postaw otwartości i wsparcia.

Użytkownicy portalu uzyskają wsparcie psychologiczne, dzięki bezpłatnym spotkaniom grupowym prowadzonym przez psychologa w formie AUDIO oraz poprzez spotkania indywidualne tzn. konsultacje psychologiczne/psychoterapeutyczne online. W projekcie przewidziane jest także bezpłatne poradnictwo prawne, które będzie realizowane przez magistra prawa z wieloletnim doświadczeniem.

Warto również podkreślić, że grupa wsparcia to portal społecznościowy, który pomaga w walce z problemami i daje przestrzeń do wzajemnego wspierania się użytkowników. Za pomocą chata o każdej porze dnia i nocy można podzielić się tym co spędza sen z powiek i otrzymać wsparcie od innych. Najgorsze jest trwać samotnie w problemie, lecz kiedy uzyska się wsparcie, można osiągnąć naprawdę wiele.

Dla osób mobilnych zostanie udostępniona aplikacja na smartfony w języku polskim i rosyjskim z możliwością rejestracji na portalu, dodawania i wyszukiwania ofert wsparcia. Dzięki czemu pomoc zawsze pozostanie w zasięgu ręki.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem.

Projekt dofinansowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama