wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ale widoki! Panorama Wrocławia ze szczytu Sky Tower
Kliknij, aby powiększyć
Panorama Wrocławia z tarasu widokowego na Sky Tower. Na zdjęciu widać zabudowę Wrocławia, bloki, kamienice. Oleksandr Poliakovsky / www.wroclaw.pl
Panorama Wrocławia z tarasu widokowego na Sky Tower. Na zdjęciu widać zabudowę Wrocławia, bloki, kamienice.

Z jednej strony Kredka i Ołowek, wieżowce Manhattanu i akademiki Politechniki na Biskupinie, z drugiej zjawiskowy most Rędziński, a na południe monumentalna Ślęża – przy dobrej widoczności z tarasu Sky Tower rozciąga się piękna panorama Wrocławia. Sprawdź, czy rozpoznasz najbardziej charakterystyczne budowle Wrocławia.

Reklama

Taras widokowy w Sky Tower jest już po remoncie. Na szczycie najwyższego wrocławskiego budynku mieszkalnego urządzono kawiarenkę, zaaranżowano również przestrzeń na zewnątrz.

Widoki z tarasu na 49. piętrze obiektu zawsze robiły wrażenie. Teraz z góry można zobaczyć jeszcze więcej, ponieważ otwarto dodatkową przestrzeń – taras ma aż 600 metrów kwadratowych.

Kosmiczne centrum handlowe, olbrzymia Elżbieta

Jeśli pogoda dopisze, to wizyta w puncie widokowym na szczycie Sky Tower może się zamienić w towarzyską zgaduj-zgadulę dotyczącą znajomości Wrocławia.

Z tej wysokości – to grubo ponad dwieście metrów – Wrocław potrafi zaskoczyć. Np. kościół Elżbiety z bliska robi wrażenie pod względem rozmiarów, lecz wysokość wieży świątyni z tej perspektywy zaskakuje. Interesująco wyglądają budowle Ostrowa Tumskiego, bielą lśnią wieżowce Manhattanu oraz sąsiadujące z nimi akademiki Kredka i Ołówek.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Panorama Wrocławia z tarasu widokowego na Sky Tower Oleksandr Poliakovsky / www.wroclaw.pl
Panorama Wrocławia z tarasu widokowego na Sky Tower

Z wysokości tarasu Wroclavia bardziej przypomina pojazd kosmitów. A odległy o wiele kilometrów od centrum Wrocławia most Rędziński urzeka harmonią.

No i jeszcze ona – Ślęża, święta góra wrocławian. Z 49. piętra wieżowca jest widoczna jak na dłoni.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl