4. Owoce i warzywa we Wrocławiu: na co kończy się sezon, a na co zaczyna? Sprawdź ceny
Sprawdź, na które owoce i warzywa zaczyna się sezon fot. Paulina Falkiewicz
Sprawdź, na które owoce i warzywa zaczyna się sezon

Kończy się sezon na truskawki i ogórki, ale rozpoczyna się za to na maliny, śliwki, nektarynki czy fasolkę szparagową. Ich ceny są w tym roku wysokie. Jak dowiedzieliśmy się od sprzedawców – głównym powodem takich cen jest susza. Ile zapłacimy za owoce i warzywa sezonowe we Wrocławiu? Przeczytaj!

Targowisko przy ul. Niedźwiedziej

Zaczyna się sezon na maliny. Ich ceny są wysokie, ale jak mówi sprzedawczyni z targowiska przy ul. Niedźwiedziej – mimo, że "cena za maliny zabija" - ludzie chętnie je kupują. – Ale to nie ma co się dziwić, bo przecież taka susza była – dodaje jedna ze sprzedających.

Powiększ obraz: Ceny malin i czereśni na Targowisku Niedźwiedzia, przy ul. Niedźwiedziej we Wrocławiu fot. Paulina Falkiewicz

– Fasolki szparagowe praktycznie powysychały. Jej cena wzrosła okrutnie z dnia na dzień. Pogoda ma przekładnik na wszystko, jeśli chodzi o warzywa  mówi sprzedawczyni. Obecnie fasolkę na targowisku kupimy za 16 zł.

Sezon na truskawki i czereśnie już się kończy. Im ich jest mniej, tym drożej. Ceny truskawek  jak mówią na targowisku  na pewno będą szły do góry.

Hala Targowa przy ul. Piaskowej

Czereśnie już się skończyły, truskawki też. Wchodzą towary jesienne, jak śliwki czy morele  mówi jedna ze sprzedawczyń w Hali Targowej przy ul. Piaskowej 17. Nektarynki i brzoskwinie kupimy w cenie 7 zł za kg.

Obecnie trwa sezon na borówki. W Hali Targowej za opakowanie zapłacimy 8 zł.

Stragan przy Galerii Dominikańskiej

Jesienne maliny są tańsze niż te letnie. W porównaniu do zeszłego roku maliny utrzymują się w tej samej cenie, śliwki również. – Ewentualnie mogą być inne odmiany, droższe lub tańsze  dowiedzieliśmy się od sprzedawczyni ze straganu przy przejściu podziemnym na placu Dominikańskim.

Powiększ obraz: Ceny malin, wiśni i borówek na straganie przy Galerii Dominikańskiej fot. Paulina Falkiewicz
Ceny malin, wiśni i borówek na straganie przy Galerii Dominikańskiej

Czereśnie kupimy jeszcze przez 2-3 tygodnie. Ich ceny będą wzrastać. Teraz kosztują 21,90 zł za kg.

Obecnie mamy rodzaj truskawki... powtarzającej się. Są przechowywane w specjalnych pomieszczeniach i tam owocują parę razy (jest droższa niż gruntowa). Potrafią być w sklepach nawet do końca września. - Gruntowych truskawek już raczej nie znajdziemy  dodaje sprzedawczyni.

Na te owoce i warzywa kończy się sezon

• truskawki (8,00-12,50 zł za kg)
  • czereśnie (8,00-15,00 zł za kg)
  • ogórki (4,00-6,00 zł za kg)

Na te owoce i warzywa zaczyna się sezon

• maliny (7,50-9,50 zł za 250g)
  • śliwki (4,00-8,00 zł za kg)
  • morele (4,00-5,00 zł za kg)
  • fasolka szparagowa (9,00-12,00 zł za kg)
  • kukurydza (1,50-2,00 zł za sztukę)
  • cukinia (5,00 zł za kg)

Cennik owoców i warzyw: Targ Piast - Spiżarnia Wrocławia i Dolnego Śląska, przy ul. Obornickiej.