4. Osiedle Nowe Żerniki zostało docenione

Osiedle Nowe Żerniki zostało docenione przez NIEMAPĘ, czyli pierwszy przewodnik po pozytywnych przykładach rozwiązań przestrzennych w Polsce.

Kolektyw Mamy Projekt właśnie wydał nową NIEMAPĘ – ilustrowany, darmowy przewodnik dla całych rodzin. Tym razem tematem przewodnim jest architektura i kształtowanie miejskiej przestrzeni. Pośród miejsc zasługujących na szczególną uwagę znalazło się Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu.

NIEMAPA MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ

prezentuje przykłady rozwiązań architektonicznych z całej Polski, zaprojektowanych tak, by służyły mieszkańcom z poszanowaniem przyrody.

To znana w całej Polsce seria kreatywnych przewodników inspirujących do zwiedzania i odkrywania miejsc na nowo, ale też przybliżania ważnych spraw, takich jak na przykład ekologia, postawy obywatelskie, kwestie dostępności miast i ich zrównoważonego rozwoju. Przy pomocy tego darmowego przewodnika twórcy chcą pokazywać, jak ważne jest odpowiedzialne projektowanie przestrzeni i że każdy z nas może tę przestrzeń obserwować, rozumieć, a także wpływać na to, jak będzie ona wyglądała.

Papierową wersję NIEMAPY można za darmo odebrać w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wersja online do pobrania na tej stronie.