4. Orzeł Ślązak, gry i moc radości. 6. Piknik Grabiszyński na zdjęciach
Piknik Grabiszyński. Orzeł Ślązak, maskotka Śląska Wrocław i dzieci na pikniku Tomasz Hołod
Piknik Grabiszyński. Orzeł Ślązak, maskotka Śląska Wrocław i dzieci na pikniku

Była kolorowa karuzela, dmuchańce, bańki mydlane, ozdabianie buziek oraz gry i zabawy. W niedzielę 10 września od 12.00 do 17.00 można było przyjść na polanę w parku Grabiszyńskim na darmowy piknik pod egidą Śląska Wrocław. Impreza promowała sport na świeżym powietrzu. O dobre humory gości zadbał Orzeł Ślązak, maskotka klubu.

Wcześniej były Pracze Odrzańskie, Gaj i okolice Hali Stulecia, a w niedzielę przyszła pora na Grabiszyn – Grabiszynek. 6. Piknik Grabiszyński kończy sezon na pikniki osiedlowe pod egidą Śląska. Całość rozgrywa się w ramach inicjatywy KIBICE RAZEM – projektu, który od ponad dziesięciu lat wspiera środowiska kibicowskie w Polsce. Wrocławską odsłonę finansuje Gmina Wrocław, operatorem jest Fundacja Śląska Wrocław.

Impreza miała dużo sportowych akcentów. Goście Pikniku Grabiszyńskiego zmierzyli się w konkursie strzałów na bramkę i na torze przeszkód. Można było wygrać nagrody – vouchery na mecze, albumy i klubowe gadżety. Pojawiło się też 10 metrów kwadratowych... radości, czyli kolorowy transparent stworzony razem z kibicami ze Stowarzyszenia WIELKI ŚLĄSK. A do tego dmuchańce i foodtrucki. Zobaczcie w galerii zdjęcia z 6. Pikniku Grabiszyńskiego.

- Chodzi nam o to, by pokazać, że dobre kibicowanie to wspólne kibicowanie. Może ono wiązać się z typową rywalizacją sportową, ale może również angażować inne nasze talenty i predyspozycje.
Patrycja Wojciechowska, menedżerka ds. projektów dotacyjnych Fundacji Śląska Wrocław

Właśnie dlatego przygotowano także opcję dla tych, którzy pochwalić się mogą artystyczną duszą – warsztaty malowania tkanin, na których można było zrobić własne workoplecaki z herbem Śląska. A zamiast tradycyjnego malowania buziek, ozdabianie twarzy w sportowe motywy.

Była też nauka zasad pierwszej pomocy, zwiedzanie historycznych autobusów MPK, radiowozów Policji, ale też możliwość podejrzenia, jak latają drony Straży Miejskiej. Zabawa była przednia.