4. Zdobędą ciekawą wiedzę o lokalnych produktach spożywczych. Startuje specjalne szkolenie
Program "Od  pola do wrocławskiego stołu" ARAW
Program "Od pola do wrocławskiego stołu"

Jak prowadzić i rozwijać biznes w branży spożywczych produktów regionalnych, a także w jaki sposób je promować i sprzedawać dowiedzą się uczestnicy specjalnego szkolenia, które odbędzie się w ramach projektu „Od pola na wrocławski stół”. Odbędzie się ono już w najbliższy piątek, 6 września 2023 r. w Starej Bibliotece przy ul. Parkowej we Wrocławiu.

Młode osoby z obszarów wiejskich Dolnego Śląska będą mogły wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, które pozwoli im poszerzyć wiedzę na temat branży rolno-spożywczej m.in. pod kątem zarządzania lokalnym i regionalnym produktem. Dowiedzą się również więcej o tym, jak z sukcesem prowadzić własną działalność gospodarczą dotyczącą takich produktów.

Będzie to możliwe podczas bezpłatnego szkolenia dla osób do 35 roku życia mieszkających na obszarach wiejskich województwa dolnośląskiego.

Warto uczyć się od najlepszych

Planowane szkolenie będzie szansą na spotkanie ekspertów, którzy podzielą się swoją historią i doświadczeniami. Podczas wydarzenia, prelekcje poprowadzą: Arletta Ziemian z Browaru Stu Mostów, Bartosz Jurga z Kiszonych Specjałów, a także Paweł Dudała z Piekarni Plon.

Zaproszeni goście przedstawią swoje doświadczenia dotyczące prowadzenia biznesu w branży produktów regionalnych, w produkcji, sprzedaży i marketingu wyrobów spożywczych. Dodatkowo będzie można posłuchać dyskusji związanej z prowadzeniem własnego biznesu z branży slow food, a także dopytać się o interesujące zagadnienia podczas sesji Q&A.

Chcemy podnieść świadomość w zakresie zrównoważonego żywienia oraz pogłębiania wiedzy na temat szerokiego wachlarza produktów regionalnych, wytwarzanych na terenie Dolnego Śląska, wymienić się wiedzą i doświadczeniami pomiędzy twórcami produktów lokalnych, a uczestnikami spotkania.
Natalia Bogdanowicz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Opowiedzą o swojej działalności

W programie szkolenia znalazły się wystąpienia osób, które na co dzień prowadzą biznes oparty na lokalnych i regionalnych produktach.

Program prelekcji:

• Paweł Dudała - Piekarnia PLON: „Nauka drogą do sukcesu”

Jak udało się stworzyć recepturę na biznes i nie tylko? Poszukiwanie, nauka i wytrwałość, czy to jest przepis na sukces?

• Arletta Ziemian - Browar Stu Mostów: “O odwadze w budowaniu własnego biznesu. Hey z Browaru Stu Mostów!”

Jak założyć własną działalność lub zmienić swoją ścieżkę kariery, gdy nie ma odwagi, aby zrobić pierwszy krok. Jak z bankowości można przejść do prowadzenia wielokrotnie nagradzanego browaru.

• Bartosz Jurga – Kiszone Specjały: “Promocja produktów lokalnych w sieci i nie tylko!”

Marketing lokalnych produktów może być wyzwaniem - jakie rozwiązania można stosować w swoim biznesie. Jeden post może zmienić wiele!

Dla tych, którzy myślą o własnym biznesie

Spotkanie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy albo rozszerzeniu prowadzonej działalności w kierunku rozwoju produktu lokalnego. Szkolenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy poprzez specjalny formularz. Liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie odbędzie się w piątek 6 października 2023 r. od godz. 11:00 do 15:00 w Starej Bibliotece przy ul. Parkowej 1-3 we Wrocławiu.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020"