3. Wrocław się szczepi
  4. Koronawirus we Wrocławiu [SERWIS SPECJALNY]
  6. Od 11 maja kolejne pociągi wracają na dolnośląskie trasy

W poniedziałek, 11 maja, wracają kolejne połączenia Kolei Dolnośląskich. Korekta rozkładu uwzględnia również zmiany w kursowaniu kilku połączeń, przywróconych 1 maja. Pojawi się także jedno nowe, łączące Wałbrzych z Wrocławiem.

Decyzja o reaktywowaniu kolejnej puli połączeń to element szerszego planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie, nad którym spółka pracuje w porozumieniu z odpowiadającym za organizację ruchu w regionie samorządem województwa. Jest to drugi etap odmrażania rozkładu jazdy przez Koleje Dolnośląskie. Poprzednia zmiana, która weszła w życie 1 maja br. przywróciła kursowanie 18 połączeń, głównie w weekendowych rozkładach jazdy. Nowa korekta obejmie w sumie 31 połączeń, kursujących codziennie oraz w dni robocze.