3. Wiadomości z regionu
  4. Oborniki Śląskie inwestują w nowe drogi w całej gminie
Na zdjęciu w owalu stara lampa uliczna, na większym zdjęciu panorama Obornik Śląskich serwis miejski www.oborniki-slaskie.pl

Władze Obornik Śląskich inwestują w budowę i modernizację dróg. Budowy trwają w kilku miejscowościach gminy.

Władze Obornik Śląskich realizują plan budowy nowych dróg w całej gminie. Inwestują fundusze miejskie, ale i zabiegają o dofinansowanie z innych źródeł.

Bezpieczna droga do przedszkola i sklepu

Na początku października ogłoszono plan przebudowy  ulic Leśnej i Pochyłej w Osoli. Modernizacja ponad półkilometrowej drogi obejmie również budowę kanalizacji deszczowej. Rozpoczęcie prac wyznaczono na rok 2024, a ich koszt to 2,1 mln zł, z czego z gminnej kasy pójdzie 105 tys. zł.

Także w październiku władze gminy pochwaliły się zdobyciem dofinansowania na przebudowę ul. Moniuszki w Golędzinowie. Dzisiaj to nieutwardzona droga bez chodnika. W planach jest jej poszerzenie i wyasfaltowanie, a wzdłuż jezdni powstanie chodnik. To trasa, którą mieszkańcy Golędzinowa chodzą na przystanek autobusowy, do przedszkola, sklepu, kościoła i placu zabaw.

Na realizację przedsięwzięcia trzeba będzie wydać ok. 1,3 mln zł, z czego z funduszy spoza budżetu gminy władze Obornik Śląskich uzyskały 80 proc. Termin oddania drogi wyznaczono na wiosnę 2024 r.

Ekipy budowlane na Gajowej, Kasztanowej i Piastów Śląskich

W gminie Oborniki Śląskie ekipy budowlane prowadziły lub prowadzą roboty w wielu miejscach:

• w Pęgowie zaplanowano przebudowę ul. Gajowej, wartość prac ok. 700 tys. zł;
  • w Zajączkowie realizowano przebudowę ulicy Granicznej, z ok. 700 tys. zł na ile wyceniono koszt robót, 70 proc. pochodzi z funduszy zewnętrznych;
  • w Lubnowie zmodernizowano liczący tysiąc metrów odcinek ulicy Kasztanowej.

• w Obornikach Śląskich realizowana jest budowa aż sześciu ulic: Probusa, Piastów Śląskich, Krzywoustego, Chrobrego oraz Pobożnego i Paderewskiego. To w sumie dwa kilometry nowych, utwardzonych dróg oraz chodników. Finisz robót przewidziano na początek 2024 r.
Źródło: materiały prasowe