wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Obchody 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” [PROGRAM]

38. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, fot. Jarek Ratajczak

Piknik, koncerty „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, wystawy i bieg – to tylko niektóre z wydarzeń w programie wrocławskich obchodów 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody rozpoczną się w niedzielę, 26 sierpnia i potrwają do połowy września.

Reklama

– Szczególnie w to święto powinniśmy się łączyć, a nie dzielić i cieszyć się z odzyskanej niepodległości. Pamiętamy o porozumieniach sierpniowych, bo to był początek rewolucji i powstania Solidarności. Wtedy zachłysnęliśmy się wolnością i już nic, nawet stan wojenny, nie było w stanie nam jej odebrać – podkreśla Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu i dodaje, że organizatorom zależy by rocznicę powstania „Solidarności” obchodzić rodzinnie, z przyjaciółmi i znajomymi. Dlatego w programie obchodów są pikniki, koncerty i zawody sportowe.

Program wrocławskich obchodów 38. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” to oferta dla pamiętających lata 80. i młodego pokolenia, które PRL zna z lekcji historii. Większość spotkań zaplanowano na placu przy Centrum Historii Zajezdnia, które powstało na terenie legendarnej Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej. To miejsce, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność".

38. Rocznica powstania Solidarności we Wrocławiu

Spotkania / Koncert / Eventy
Termin od 28 sierpnia 2018 do 8 września 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

wROCK for Freedom

Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”. W tym roku w Zajezdni czekają dwa dni koncertów. 31 sierpnia wystąpi Apocalyptica, Luxtorpeda i Illusion.

wROCK for Freedom 2018

Koncert / Metal / Rock
Termin 31 sierpnia 2018 od 16:00 do 22:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

W drugi dzień festiwalu, 1 września, gwiazdą będzie obchodzący półwiecze muzycznej działalności zespół Inner Circle, znany na całym świecie z przebojów Sweat (A La LaLaLaLong), Bad Boys oraz Czerwone Gitary i zespół Piersi.

Inner Circle, Piersi i Czerwone Gitary na wROCK for Freedom

Koncert / Reggae / Rock / Pop
Termin 1 września 2018 od 16:30 do 22:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama