wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Zmiany kadrowe na czele Lasów Państwowych oraz Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu
Jan Dzięcielski, pełniący obowiązki dyrektora Lasów Państwowych we Wrocławiu Rada Miejska w Świdnicy
Jan Dzięcielski, pełniący obowiązki dyrektora Lasów Państwowych we Wrocławiu

Jan Dzięcielski nowym dyrektorem Lasów Państwowych we Wrocławiu. Minister sprawiedliwości odwołał Prokuratora Regionalnego Bartosza Pęcherzewskiego. Przeczytajcie więcej szczegółów.

Reklama

Kolejne zmiany personalne w instytucjach administracji rządowej. Na pełniącego obowiązki dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu wyznaczony został Jan Dzięcielski. Zastąpił na tym stanowisku Karola Boreckiego, który w budynku przy ul. Grunwaldzkiej urzędował zaledwie od grudnia 2023 r.

Dzięcielski w latach 2006 – 2016 był szefem Nadleśnictwa w Świdnicy. Później został zastępcą dyrektora RDLP ds.  rozwoju, a przez ostatnich kilka lat pracował na stanowisku zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Miękinia. Nowy szef Lasów Państwowych we Wrocławiu jest również przewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy, mandat do rady uzyskał z listy Platformy Obywatelskiej.

Ministerstwo Sprawiedliwości: Zmiany w prokuraturze

Zmiany kadrowe obejmują również wymiar sprawiedliwości. Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar odwołał ze stanowiska szefa Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Bartosza Pęcherzewskiego, który pełnił tę funkcję od 2020 r. W komunikacie resortu sprawiedliwości nie wskazano, kto przejmie jego obowiązki.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl