wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Trwa konkurs na Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Uczniowie szkoły podstawowej w klasie. Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod
Uczniowie szkoły podstawowej w klasie. Zdjęcie ilustracyjne

Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń ogłosił konkurs na Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Zainteresowani tym stanowiskiem kandydaci mają na złożenie oferty 15 dni od momentu publikacji ogłoszenia. Kto może zostać kuratorem?

Reklama

Kandydatami przystępującymi do konkursu mogą być osoby, które posiadają wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny, stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego oraz co najmniej siedmioletni staż pracy w charakterze nauczyciela.

Oferty powinny zawierać m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z pisemną koncepcją realizacji zadań nadzoru pedagogicznego, a także organizacji i zarządzania kuratorium oświaty.

Dolnośląski Kurator Oświaty - konkurs na stanowisko

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wyłoniony w nim wojewódzki kurator oświaty obejmie urząd po odwołanym ze stanowiska w grudniu ubiegłego roku Romanie Kowalczyku. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu, obowiązki kuratora wojewódzkiego pełni Ewa Skrzywanek - nauczycielka historii, konsultantka we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Nie wiadomo, czy będzie ubiegała się o to stanowisko w ogłoszonym konkursie.

Kuratorium oświaty kontroluje przestrzeganie przepisów prawa w jednostkach oświatowych w całym województwie – przede wszystkim przepisów dotyczących działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Przeprowadza, zgodnie z określonymi procedurami, kontrole w szkołach. Do kuratora można zgłaszać występujące problemy – takie jak np. niezapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w trakcie zajęć czy niewłaściwe realizowanie podstawy programowej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl