4. Nowy posterunek policji w Żórawinie będzie gotowy w 2023 roku
Na zdjęciu cztery policjantki stojące koło radiowozu. Zdjęcie ilustracyjne Tomasz Walków - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu cztery policjantki stojące koło radiowozu. Zdjęcie ilustracyjne

Nowy posterunek policji zostanie wybudowany w podwrocławskiej Żórawinie. Budynek powstanie w formule modułowej, co skróci roboty budowlane. Otwarcie posterunku zaplanowano na rok 2023. Będzie w nim pracowało ośmiu funkcjonariuszy.

Nowy posterunek policji w Żórawinie stanie na 21-raowej działce przekazanej policji w czerwcu przez wójta Jana Żukowskiego. W poniedziałek insp. Robert Frąckowiak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, podpisał umowę z Marcinem Prokiem, przedstawicielem firmy LK Inwest Sp z o.o., która wybuduje posterunek.

Nowy posterunek w technologii modułowej 3D

Plan zakłada, że ośmioro policjantów rozpocznie pracę na nowym posterunku już w 2023. Na tak szybkie tempo prac pozwala technologia budownictwa modułowego 3D, w którym zostanie zrealizowany. W parterowym budynku znajdą się pomieszczenia administracji, pomieszczenia techniczne i garaż. Plan budowy obejmuje także aranżację otoczenia, w tym parking i podjazd dla interesantów.

To technologiach już sprawdzona tego typu budynkach funkcyjnych. Pierwszy modułowy posterunek od dwóch lat działa w Prochowicach koło Legnicy. Ten w Żórawinie będzie jednym z siedmiu, jakie policja planuje otworzyć w 2023 r. w całej Polsce.

Umowa realizowana jest w systemie ,,Zaprojektuj i wybuduj’’, a koszt inwestycji opiewa na kwotę 4 mln 449 tysięcy 341 złotych.
Asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu

Planowane bazy policyjnych specjalistów

Komisariaty w Prochowicach i Żórawinie to kolejne duże inwestycje budowlane realizowane na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Natomiast w listopadzie otwarto komisariat policji w Jelczu-Laskowicach. Niebawem ruszy budowa nowego komisariatu Wrocław – Stare Miasto. Przy ul. Trzemeskiej rezydować będą policjanci oraz specjaliści z wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.