3. Inwestycje
  4. Nowy komisariat Wrocław-Stare Miasto prawie gotowy
Po lewej: stary komisariat przy Trzemeskiej, po prawej: nowy Tomasz Hołod / Marek Księżarek
Po lewej: stary komisariat przy Trzemeskiej, po prawej: nowy

Znacie malowanie po numerach? A budowanie? Oznaczone cyframi moduły umożliwiają stawianie budynków w zdecydowanie szybszym tempie niż zazwyczaj. Tym sposobem w kilka miesięcy powstał komisariat policji przy ul. Trzemeskiej na Szczepinie. Pokazujemy go na zdjęciach.

Na plac budowy komisariatu Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej dostarczane były moduły oznaczone numerami, tak aby ustawiać je w odpowiednich miejscach. Konstruowanie obiektu rozpoczęło się latem 2023 roku. Po kilku miesiącach jest on prawie gotowy.

Prawie, bo do zrobienia jest jeszcze obejście, jak również wnętrze, które jest meblowane. Do nowej siedziby policjanci powinni przeprowadzić się przed jesienią. Daleko nie mają – stary komisariat, przeznaczony do wyburzenia, stoi obok.

— Obiekt powstanie w technologii budownictwa modułowego 3D i jest to obecnie największa tego typu inwestycja budowlana w polskiej policji — informował nas na starcie asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W nowoczesnym, czteropiętrowym budynku siedzibę będzie miał także zarząd Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). Wprowadzi się do niego 100 funkcjonariuszy i pracowników zarządu CBZC oraz około 200 policjantów (kierowników, dyżurnych, dzielnicowych oraz z wydziałów: prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego).

Inwestycja kosztuje ponad 112,5 milionów złotych.