Jakość powietrza: dobra

4. Nowe przedszkole publiczne pod Wrocławiem. Ul w Biskupicach Podgórnych uroczyście otwarty
Na zdjęciu: plac zabaw nowego przedszkola Ul pod Wrocławiem (Biskupice Podgórne w gminie Kobierzyce) LG Energy Solution Wrocław

29 listopada w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce uroczyście otworzono Publiczne Przedszkole Ul. Dzieci chodzą do niego od września. Pierwsze godziny pobytu są bezpłatne, kolejne kosztują złotówkę. Placówka jest jedną z inwestycji koreańskiego koncernu LG Energy Solution Wrocław.

Nowe przedszkole Ul znajduje się przy ulicy Tynieckiej 2 w Biskupicach Podgórnych. Dzieci chodzą do niego od września. Teraz jest 5 grup, od stycznia ma być 7, a docelowo 11 lub 12 (łącznie ponad 200 miejsc). Rekrutacja trwa.

Przedszkole za kilka złotych dziennie

Przedszkola nie prowadzi samorząd, mimo to placówka ma charakter publiczny. To oznacza prawie bezpłatny pobyt dziecka i dofinansowanie z subwencji oświatowej. Pierwsze pięć godzin przedszkolaka w Ulu jest za darmo. Każda kolejna kosztuje złotówkę. Ul jest otwarty w dni robocze w godzinach od 6.30 do 17.30.

Inwestorem jest firma LG Energy Solution Wrocław. Jej przedstawiciele podkreślają, że odpowiedzieli na potrzeby pracowników LG, spółek siostrzanych oraz mieszkańców Wrocławia i okolic.

Przedszkole powstało z myślą o naszych pociechach - dzieciach naszych pracowników, a także naszej lokalnej społeczności.
Gun Tai Kim, COO LG Energy Solution Wrocław

Gimnastyka i rytmika w auli

Podczas oficjalnego otwarcia dolnośląski kurator oświaty powiedział, że Ul jest doskonałym przykładem realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszy się, że skorzystają z niego nie tylko pracownicy koreańskiej firmy.

— Spośród wszystkich przedszkoli na terenie gminy to jest pierwszym publicznym prowadzonym przez biznes. Uznajemy, że właśnie to jest prawdziwym budowaniem więzi pomiędzy dużym biznesem a lokalną społecznością — dodał Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Przedszkole ma dużą aulę, wykorzystywaną m.in. na zajęcia gimnastyczne i rytmiczne.

Oficjalna strona www Publicznego Przedszkola Ul.

Źródło: materiały prasowe