3. Konkursy
  4. Nowa powieść Olgi Tokarczuk „Empuzjon”. Wygrajcie przed spotkaniem z noblistką [ZAKOŃCZONY]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wygracie u nas 3 egzemplarze powieści noblistki od Wydawnictwa Literackiego fot. mat
Wygracie u nas 3 egzemplarze powieści noblistki od Wydawnictwa Literackiego

„Empuzjon” będzie pierwszą od czasu „Ksiąg Jakubowych” powieścią noblistki. Ukaże się 1 czerwca w Wydawnictwie Literackim. Akcja książki rozgrywa się w uzdrowisku Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Spotkanie wokół książki 2 czerwca w Hali Stulecia, a u nas, jeszcze przed spotkaniem, możecie wygrać egzemplarze.

Powieść „Empuzjon”

Akcja książki „Empuzjon” rozpoczyna się jesienią 1913 roku w uzdrowisku Görbersdorf (to dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku, gdzie w 1855 roku powstało pierwsze na świecie sanatorium leczące gruźlików). Do malowniczego gmachu u podnóża gór przyjeżdża student ze Lwowa licząc, że powietrze i miejscowe nowatorskie metody zdziałają w jego przypadku cuda.

Na miejscu poznaje kuracjuszy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina, którzy mieszkają w Pensjonacie dla Panów i przy nalewce Schwärmerei dyskutują o najbardziej palących kwestiach, czyli widmie wojny nad Europą, problemach monarchii i demokracji, istnieniu demonów.

W rozmowach pojawiają się też wieści z okolic sanatorium, bo mówi się o tragicznych wydarzeniach i wypadkach w górach, które zaczynają fascynować głównego bohatera.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego, zaś okładkę zaprojektowała Joanna Concejo.

Spotkanie z noblistką w Hali Stulecia

Olga Tokarczuk będzie gościem specjalnego spotkania wokół powieści „Empuzjon”, które poprowadzi prof. Ryszard Koziołek. Bezpłatne wejściówki rozeszły się w okamgnieniu, ale rozmowę będzie można też śledzić na kilku profilach FB – Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Miasta Wrocław, Wydawnictwa Literackiego i Fundacji Olgi Tokarczuk.

Jak wygrać książki

Aby wygrać książki trzeba do środy 1 czerwca do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, jak nazywa się główny bohater nowej powieści Olgi Tokarczuk? Podpowiedź znajdziecie tutaj.

Nagrodę wygra co dziesiąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.