4. Nocna i świąteczna pomoc medyczna we Wrocławiu. Gdzie szukać pomocy w Święto Trzech Króli? [ADRESY]
Na zdjęciu: karetka przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu fot. archiwum wroclaw.pl
Na zdjęciu: karetka przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu

Przed nami pierwszy długi weekend w tym roku. W piątek, 6 stycznia, obchodzimy Święto Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Co zrobić, gdy będziemy potrzebowali pomocy medycznej? W nagłej sytuacji możemy skorzystać z najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zobacz, gdzie we Wrocławiu przyjmie nas lekarz.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna we Wrocławiu

Całodobowo w święta ustawowo wolne od pracy, w weekendy oraz w dni powszednie od godziny 18.00 do 8.00 rano następnego dnia, możesz skorzystać z pomocy medycznej w dowolnym punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

We Wrocławiu nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizują:

• Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, ul. Fieldorfa 5 – tel. 71 306 42 22
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, ul. Kamieńskiego 73a – tel. 71 32 70 536
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, ul. Koszarowa – tel. 71 39 57 607
  • Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza, ul. Warszawska 2 – tel. 71 37 74 116

Ambulatoria chirurgiczne dla dzieci i dorosłych

Ambulatoria dla dzieci znajdują się przy szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR):

• Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka – ul. Fieldorfa 2, tel. 71 306 43 04
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu – ul. Borowska 213, tel. 71 733 29 64

Ambulatoria dla dorosłych:

• Ambulatorium Chirurgii Ogólnej CZAS – tel. 71 348 28 15, Centrum Medyczne Dobrzyńska, ul. Dobrzyńska 21/23, aktualny grafik godzin przyjmowania znajduje się na stronie ambulatorium.

Natychmiastowa pomoc dla dorosłych w przypadku nagłych: urazów, ran, oparzeń, konieczności usunięcia ciał obcych.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR)

Szpitalne Oddziały Ratunkowe działają całodobowo:

Pomoc stomatologiczna (NFZ)

W sobotę, niedzielę i święta  działa całodobowo:

• Centrum Medyczne ESTOMEDICA  ul. Słowiańska 27b, tel. 713 721 310

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Zamiast wizyty u lekarza w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, można skorzystać z konsultacji telefonicznej. Poradę pielęgniarki, położnej lub lekarza uzyskamy, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200 (całodobowo w weekendy i święta).

Na TPK otrzymamy e-receptę lub e-zwolnienie, jeśli będzie to konieczne. Porady udzielane są w kilku językach.