4. Niezwykłe widokówki z "Miasta nad Odrą"
Mariusz Kotkowski i Tomasz Sielicki z wydawnictwa Wrocławski Neptun prezentujący swój najnowszy album "Miasto nad Odrą" Wydawnictwo Wrocławski Neptun

Historycy Mariusz Kotkowski i Tomasz Sielicki zbierają pocztówki z dawnego Wrocławia od kilkunastu lat. W czerwcu tego roku założyli własne wydawnictwo, a kilka dni przed świętami ukazała się drukiem ich druga książka: Miasto nad Odrą. To opowieść o przedwojennym Wrocławiu, ilustrowana właśnie pocztówkami. Prezentujemy kilka z nich.

W albumie znajdziecie ponad 70 przedwojennych kart pocztowych.

– Pochodzą one z naszych prywatnych zbiorów. Są wśród nich zarówno widokówki popularne, przedstawiające Ostrów Tumski czy Wyspę Piaskową, ale znajdziemy tu także prawdziwe rarytasy. Niektóre z nich publikujemy jako pierwsi – mówi Mariusz Kotkowski, prezes wydawnictwa Wrocławski Neptun.

Niektóre pocztówki znajdują w internecie, inne na giełdach staroci, także tych w Niemczech. Wymieniają się z innymi kolekcjonerami.

Zobaczcie, czy rozpoznajecie te miejsca.