wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Budowa basenu przy ul. Polnej – niebawem prace rozbiórkowe

fot. Patryk Załęczny, Basen przy ul. Polnej powstanie w 2020 roku

Trwa przetarg na rozbiórkę obiektów po byłym basenie przy ul. Polnej na Brochowie, gdzie prawdopodobnie już w 2020 roku stanie nowy obiekt. Rozstrzygnięcie obecnego przetargu planowane jest na 17 lipca.

Reklama

Nowa, kryta pływalnia z terenami rekreacji zewnętrznej powstanie w miejsce dawnego basenu przy ul. Polnej na Brochowie. Obecnie znajduje się tam przedwojenny budynek szatniowy z 1936 r. i nieczynne niecki basenowe. Pierwszym etapem powstawania nowego basenu było opracowanie koncepcji, która zakłada rozbiórkę przedwojennego obiektu oraz przygotowanie terenu pod prace budowlane.

Trwa przetarg na rozbiórkę obiektów, który został ogłoszony 2 lipca, a jego rozstrzygnięcie planowane jest na 17 lipca. Po dokonaniu wszelkich formalności wykonawca będzie miał 60 dni na rozbiórkę obiektu. Dlatego też, prace najprawdopodobniej zakończą się jeszcze w drugiej połowie października tego roku.

- Cały czas chcemy urządzać wrocławskie osiedla w tę niezbędną, rekreacyjną, służącą mieszkańcom infrastrukturę społeczną. Tak się za chwilę zadzieje na Brochowie. Stare niecki basenowe, zabytkowy budynek, teren wokół - to wszystko zmieni się nie co poznania - mówi dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia Jacek Sutryk.

Aktualnie wewnątrz niecki basenu żyją płazy, które znalazły tam miejsce do rozrodu. Prace będą więc prowadzone według zaleceń Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - w niecce wykonano nasyp umożliwiający im swobodne wchodzenie i wychodzenie z basenu. Ze względu na ochronę płazów w warunkach zamówienia zaznaczono, że wykonawca zobowiąże się do realizacji swojej pracy wedle zaleceń RDOŚ, dbając o dzikie zwierzęta mieszkające na tym terenie. 

Zgodnie z koncepcją nowy basen będzie składać się zarówno z krytej pływalni, a także odkrytych niecek. Wewnątrz budynku mają znajdować się m.in. basen pływacki, basen rekreacyjny, brodzik, oraz strefa saun. Natomiast na zewnątrz zaplanowano dwie niecki z plażami o syntetycznej nawierzchni i wodny plac zabaw. Obiekt będzie mieć własne miejsca parkingowe. Zostanie także przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

- Chcemy, aby basen rekreacyjny, który powstanie na wrocławskim Brochowie służył każdemu - uczniom, okolicznym mieszkańcom, seniorom czy po prostu wszystkim wrocławianom. Z założenia będzie to obiekt całoroczny, z którego będzie można korzystać niezależnie od pogody. Odpowiednio zagospodarujemy wnętrze, ale także zadbamy o obszar zewnętrzny, gdzie przewidziane zostaną np. niecki dla najmłodszych - dodaje Jacek Sutryk.

Koszt budowy nowego basenu oscyluje w granicach ok. 20 mln zł. W przyszłym roku ruszy przetarg na projekt i wykonawcę obiektu. Zakończenie wszystkich prac przewiduje się na II połowę 2020 roku. 

- Środki w budżecie mamy zapewnione. Myślimy, że koszt budowy nowego obiektu nie przekroczy 20 mln zł, jednak znając dynamicznie rozwijajacy się rynek budownalny, kwota może wzrosnąć. Jedno jest pewne, basen na pewno powstanie i mam nadzieję, że w 2020 roku spotkamy się wspólnie i otworzymy ten obiekt - kończy dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama