wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Rok szkolny 2020/2021 we Wrocławiu. Nauka w nowej rzeczywistości
  5. Przygotują nauczycieli do nauczania zdalnego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Około 70 wrocławskich nauczycieli bierze udział w pilotażowym szkoleniu z metod prowadzenia zajęć online.

Reklama

Miasto Wrocław, Amazon i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog przygotowały dwudniowe szkolenia dla nauczycieli w zakresie korzystania z narzędzi do nauki online oraz metodyki pracy w formule zdalnej i hybrydowej.

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną możliwości, jakie oferują te rozwiązania oraz korzystać z ich funkcjonalności. W szkoleniach bierze udział około 70 nauczycieli z wrocławskich szkół, pracujących na różnych etapach nauczania m.in. edukacji wczesnoszkolnej i klas 4-8 oraz ze szkół ponadpodstawowych.

– Zależy nam na kompleksowym przygotowaniu nauczycieli do pracy zdalnej z uczniami – mówi Blanka Fijolek, CEE PR & Community Manager z Amazon. - Podczas szkoleń uczestnicy dowiedzą się, jak pracować z klasą w modelu online lub hybrydowym, współpracować z innym nauczycielami oraz w jaki sposób identyfikować potrzeby uczniów i planować ścieżki nauczania zdalnego. Pojawi się też dużo praktycznych zagadnień takich jak tworzenie wirtualnej klasy czy metody sprawdzania wiedzy za pomocą quizów. Nie zabraknie również wiedzy na temat STEM oraz nauczania przedmiotów ścisłych. Liczymy, że podczas tych zajęć nauczyciele zdobędą dużo wartościowej wiedzy, która pomoże im w realizacji założeń programowych w nowych warunkach, jakie stwarza edukacja zdalna.

Zajęcia odbywają się m.in. w formie prezentacji, paneli dyskusyjnych oraz analizy przypadków. Poprowadzą je trenerzy ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, które odpowiada także za merytoryczny program szkolenia.

– Najważniejsze jest wprowadzenie spójnego i jednolitego modelu edukacji zdalnej, która odpowie na potrzeby uczniów, rodziców i nauczycieli – twierdzi Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji, Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Kluczowe z tej perspektywy jest nie tylko wdrożenie narzędzi, ale ciągłe podnoszenie kompetencji cyfrowych. W związku z tym planujemy wyłonić liderów w każdej placówce, których zadaniem będzie wdrażanie wrocławskiego modelu edukacji zdalnej w szkole. Zależy nam także na tym, aby jak najwięcej wrocławskich nauczycieli zostało przeszkolonych z nowoczesnych metod prowadzenia zajęć w trybie zdalnym.

Rok szkolny 2020/2021 we Wrocławiu. Nauka w nowej rzeczywistości

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl