4. Nasz Wrocław ma już 150 tysięcy użytkowników

Program Nasz Wrocław oferuje swoim uczestnikom darmowe wejścia do najatrakcyjniejszych obiektów w mieście oraz zniżki w ponad 60 instytucjach kultury i sztuki, miejscach rozrywki, placówkach edukacyjnych, restauracjach oraz obiektach sportowych. Po dwóch latach liczba jego użytkowników przekroczyła 150 tysięcy.

Nasz Wrocław to miejski program, który wystartował w lipcu 2019 roku. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz udziału w życiu miasta. Wspiera również lokalnych przedsiębiorców.

Każdy, kto mieszka we Wrocławiu i rozlicza tu podatek dochodowy, może skorzystać z darmowych wejściówek do największych miejskich atrakcji m.in. ZOO, Hydropolis, Aquaparku Wrocław czy Hali Stulecia. Dostępne są również zniżki do wielu miejsc rozrywki, placówek edukacyjnych, obiektów sportowych, restauracji i instytucji kultury.

Wakacje w mieście mogą być ciekawe

– Posiadam aktywne konto Nasz Wrocław od maja tego roku, a mój mąż założył je jeszcze wcześniej – mówi Magdalena Hoppe. – Myślę, że program ten skutecznie zachęca mieszkańców do aktywnego planowania wolnego czasu i odkrywania ciekawych miejsc w mieście. Dzięki niemu ostatnio razem z moją rodziną skorzystaliśmy z darmowych wejść do zoo i Hydropolis. W czasie wakacji planujemy jeszcze rodzinne wyjście do Aquaparku i zamierzamy zwiedzić Halę Stulecia. Natomiast zimą na pewno rodzinnie wybierzemy się na lodowisko. Nasz Wrocław sprawia, że wakacje w mieście nie muszą być nudne ani dla dzieci, ani dla rodziców. Poza tym, z pewnością jest to szansa na skorzystanie z miejskich atrakcji przez osoby dysponujące niezbyt dużym budżetem.

Udział w programie Nasz Wrocław jest dostępny dla mieszkańców w formie aplikacji mobilnej oraz strony www. W ten sposób nie tylko został wyeliminowany proces wyrabiania plastikowej karty, ale także konieczność noszenia jej przy sobie. To jeden z elementów realizacji przez Wrocław akcji #zeroWaste, a także #WrocławNieMarnuje.

Odejściu od plastiku towarzyszy jednak pewna furtka – pozostawiona dla osób wykluczonych cyfrowo lub osób z niepełnosprawnościami, dla których korzystanie z mobilnych postaci programu mogłoby skutkować ograniczeniem dostępności. Wyłącznie dla nich przygotowano standardowe karty, których część zawiera napisy w języku Braille'a.

Jak dołączyć do programu?

Założenie konta jest bezpłatne i trwa kilka chwil. Rejestracja w programie możliwa jest poprzez stronę internetową lub aplikację. Program Nasz Wrocław jest połączony z programem URBANCARD Premium. Osoby, które w momencie startu programu w lipcu 2019 roku, były jego aktywnymi użytkownikami, automatycznie otrzymały dostęp do programu. Po dwóch latach należy jednak ten status przedłużyć.

Nasz Wrocław również dla dzieci

Zgodnie z zasadami programu Nasz Wrocław, jeżeli rodzic posiada aktywne konto, razem z nim ze zniżek mogą korzystać jego dzieci. Natomiast młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, mogą oni założyć ich własne konto, aby samodzielnie mogły korzystać z miejskich atrakcji.

Czytaj także: Partnerzy programu "Nasz Wrocław" ponownie dostępni!