Ikona z kropkami www.wroclaw.pl

Partnerzy programu "Nasz Wrocław" ponownie dostępni!

Wreszcie nadszedł czas, kiedy powoli przestają obowiązywać obostrzenia wprowadzone ze względu na trzecią falę pandemii. Z pewnością ucieszy to uczestników programu „Nasz Wrocław”, gdyż darmowe atrakcje, z których mogą korzystać, znów są otwarte.

Uczestnikiem programu „Nasz Wrocław” może zostać każdy, kto płaci podatki w stolicy Dolnego Śląska. W ten sposób zyskuje zarówno on, jak i miasto, bo aż 48% podatku trafia do gminy, w której został rozliczony PIT. Średnio jest to aż 3200 zł! (jeśli chcesz obliczyć, ile z Twojego rozliczenia PIT trafi do budżetu miasta, możesz to zrobić tutaj.)  Będąc uczestnikiem programu „Nasz Wrocław”, masz możliwość skorzystania z darmowych wejść do wielu wrocławskich instytucji. A prawie wszystkie są już otwarte! Pozostałe, zaproszą gości już w ciągu najbliższego miesiąca.

Z których darmowych wejść programu „Nasz Wrocław” mogę już skorzystać?

Cały czas do dyspozycji wrocławian jest ogród zoologiczny, który można odwiedzać zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa. Na gości czeka również Hydropolis, które aktualnie może zwiedzać 60 osób na pół godziny.

Zoo Wrocław

 

Zoo Wrocław

Od 6 maja na odwiedziny czeka też Hala Stulecia, a od 8 maja z tarasu widokowego można podziwiać Stadion Wrocław. Co ważne - szczególnie dla kibiców WKS Śląska Wrocław - od 15 maja można kibicować ulubionej drużynie, zasiadając na trybunach. Choć na razie możliwe jest jedynie 25-proc. obłożenie, to z pewnością oglądanie meczu znów będzie prawdziwą przyjemnością.

Ucieszą się też amatorzy pływania, gdyż 28 maja ruszają wrocławskie baseny. Pływalnia Orbita, oferująca uczestnikom programu „Nasz Wrocław” darmowe wejścia, zaprasza od 29 maja.

Stadion Wrocław

Stadion Wrocław

Kiedy będą otwarte teatry, muzea i galerie sztuki?

Z początkiem maja otwarte zostały muzea i galerie. Od tego czasu, już nie tylko wirtualnie,  można obejrzeć wystawy m.in. w Muzeum Współczesnym Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza czy Muzeum Teatru.

Od 10 maja swoją działalność stacjonarną, choć w ograniczonym zakresie, wznowiły również placówki kulturalne, takie jak Centrum Kultury Agora czy Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”. W Ośrodku Działań Twórczych „Światowid”, również odbywają się już wszystkie zajęcia, jednak w znacznie mniejszych grupach niż to miało miejsce przed pandemią.

Na koncert, do teatru czy kina można wybrać się od 21 maja. Swoją działalność wznawiają m.in. Teatr Polski, Wrocławski Teatr Lalek i Teatr Muzyczny Capitol. Na koncerty zaprasza Narodowe Forum Muzyki. Kinomanów na pewno ucieszy otwarcie Kina Nowe Horyzonty i OH Kina.

Narodowe Forum Muzyki

Czy restauracje są już otwarte?

Miłośników dobrego jedzenia ucieszy z pewnością fakt, że już od 15 maja można miło spędzić czas w ogródkach restauracyjnych, a od 28 maja można zjeść posiłki również wewnątrz restauracji.

Na uczestników programu „Nasz Wrocław” czekają specjalne zniżki m.in. w Restauracji Wrocławskiej, Hard Rock Cafe oraz Vertigo Jazz Club & Restaurant. Już wkrótce będzie można także skorzystać z popularnych miejsc rozrywki – od 29 maja zaprasza do siebie Rodzinne Centrum Edukacji i Zabawy „Klockownia”, a od 6 czerwca Park Trampolin JumbWorld Wrocław.

Vertigo Jazz Club

Trzeba jednak pamiętać, że we wszystkich tych miejscach cały czas obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu.

Aby skorzystać z darmowych wejść do wrocławskich placówek i zniżek u partnerów „Nasz Wrocław” należy mieć aktywny Status Podatnika w programie. Nie wiesz jak przedłużyć swój status? Skorzystaj z naszej instrukcji!