wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Największe inwestycje edukacyjne we Wrocławiu 2023/2024

Największe inwestycje edukacyjne we Wrocławiu

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25 przy ul. Asfaltowej

W szkole, w której pierwszy dzwonek zabrzmiał 4 września 2023 roku, są sale lekcyjne i komputerowe, świetlica, sale sportowe, biblioteka, gabinet dentystyczny oraz jadalnia. Dzieci mają do dyspozycji boiska i plac zabaw. Docelowo szkoła przyjmie aż 1200 uczniów.

W przedszkolu z kolei utworzono 8 grup dla 200 maluchów. W budynku znajduje się osiem sal, każda z osobnymi łazienkami i magazynkami. Jest też sala rekreacyjna, pomieszczenia administracyjne, socjalne i gospodarcze. Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków są też m.in. plac zabaw, stojaki na rowery, mała architektura oraz teren pod ogród warzywny. 

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 25 przy ul. Asfaltowej kosztowała ponad 57 mln złotych, z czego dofinansowanie z UE wynosiło ponad 10 mln złotych.

Więcej o tej inwestycji dowiesz się z artykułu lub z #inwestycjeWRO.

Przedszkole nr 141 przy al. Hallera

Dwukondygnacyjny budynek Przedszkola nr 141 ma powierzchnię użytkową ok. 1806 m2. Znajduje się w nim 8 sal z węzłami sanitarnymi i magazynkami. Dzieci i nauczyciele mają do dyspozycji salę rekreacyjną (117 m2), salę do zajęć terapeutycznych oraz pomieszczenia gospodarcze, socjalne i administracyjne. Przedszkole posiada również własny węzeł żywieniowy wraz z chłodniami.

Na zewnątrz na przedszkolaków czekają dwa place zabaw ze ścieżką sensoryczną i nowa zieleń. W ramach inwestycji nasadzono m.in. 14 drzew i ponad 1,5 tys. krzewów. Poza tym, sam budynek ma wiele rozwiązań proekologicznych. 

Budynek jest również wyposażony w energooszczędne oświetlenie i system do zarządzania oświetleniem oraz odzyskiwanie ciepła z wentylacji mechanicznej. Jego budowa kosztowała miasto ponad 15,7 mln złotych.

Więcej o tej inwestycji dowiesz się z artykułu lub z #inwestycjeWRO.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej

Szkoła z przedszkolem przy ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowskiej to najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia. Jej koszt to 87 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku i powinna zakończyć się w połowie 2024 roku.

W placówce będzie 1200 miejsc: 1000 w szkole podstawowej i 200 w przedszkolu.

Nowoczesny obiekt przedszkolny będzie miał: osiem sal, każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynkiem, salę rekreacyjną czy zewnętrzne WC dla dzieci bawiących się na placu zabaw. Obiekt również będzie ekologiczny – z zielonym dachem, instalacją fotowoltaiczną. Zagospodarowane zostaną wody opadowe oraz zmontowane instalacje odzysku ciepła.

Więcej o tej inwestycji dowiesz się z artykułu lub z #inwestycjeWRO.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny – tak nazywać się będzie placówka, która powstaje przy ul. Białostockiej na wrocławskich Maślicach. Od września 2024 roku uczyć się w niej będzie blisko 1000 dzieci. 

Nowa dwukondygnacyjna placówka składać się będzie z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę z kuchnią. Z kolei na dachu położone zostaną panele fotowoltaiczne.

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej – przy ścisłej współpracy z miastem – buduje i poprowadzi inwestor prywatny. Docelowo budynek o powierzchni ok. 4200 mkw. pomieści 800 uczniów i 200 przedszkolaków. Wartość inwestycji: 50 milionów złotych.

Więcej o tej inwestycji dowiesz się z artykułu lub z #inwestycjeWRO.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl