4. Na czym zależy Ci we Wrocławiu? Ankieta dla nowych mieszkańców miasta
Na zdjęciu nocna panorama Wrocławia z okolic ulicy Szczytnickiej. Zdjęcie ilustracyjne Jarek Ciuruś

Jak nasze miasto powinno wyglądać w przyszłości? Jak Ci się tutaj żyje, czego Ci brakuje? Czy masz ulubione miejsca, albo sposoby na spędzanie we Wrocławiu wolnego czasu? Co należałoby zmienić albo poprawić? Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia z doświadczeniem migracji, to pytanie jest właśnie do Ciebie. Weź udział w anonimowej ankiecie.

Wrocław w ostatnich kilku latach stał się domem dla znacznej liczby nowych mieszkańców i mieszkanek. Zarówno tych przybyłych z Ukrainy oraz innych sąsiadujących z Polską krajów, jak i z miejsc odleglejszych.

Jako przedstawiciele samorządu, badacze oraz mieszkańcy i mieszkanki miasta – żyjący tu od pokoleń – chcielibyśmy poznać bliżej Was, ludzi przybywających do naszego miasta z różnych powodów (osobistych, chroniąc się przed wojną, edukacyjnych czy zawodowych). Zakładamy, że niektórzy z Was chcą pozostać we Wrocławiu na jakiś czas, by móc stworzyć sobie warunki do bezpiecznej egzystencji, podjąć ważne decyzje co do celów osobistych, czy po prostu zapewnić spokojny byt sobie oraz rodzinie i zastanowić się, co dalej.

Zależy nam, aby Wrocław stał się lepszym, bezpiecznym domem także dla Was. Dlatego chcemy lepiej poznać Wasze oczekiwania związane z miastem, także po to, by wiedzieć, jak odpowiedzieć na Wasze potrzeby i aspiracje.

Gmina Wrocław pracuje aktualnie nad Strategią Wrocław 2050

Stara się wyznaczyć kierunki rozwoju miasta na najbliższe niemal 30 lat. Z tego względu pyta o Wrocław jego mieszkańców. Ankiety były już przeprowadzane w języku polskim. Teraz dostępne są także w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

– Zależy nam na tym, aby wsłuchać się w głos mieszkańców, nie tylko tych, którzy posługują się językiem polskim – podkreślają organizatorzy badań.

Weź udział w anonimowej ankiecie

Zwracamy się do Was z prośbą o wzięcie udziału w badaniach i wypełnienie tej anonimowej ankiety. Jest ona dobrowolna, a jej najważniejsze wyniki będą przedstawione władzom miasta oraz wszystkim organizacjom i instytucjom zainteresowanym tworzeniem dobrej jakości życia we Wrocławiu.

Możecie także wypełnić ją na formularzu papierowym w Przejście Dialogu na Świdnickiej 19, w Miejsce Otwarte. Centrum Integracji Międzykulturowej na Braniborskiej 40, w infopunkcie na Hubska7 i u parterów projektu Osiedla Otwarte.