wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Muzyczny miesiąc w Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS
Wrocławski Chór Seniora Agnieszka Żebrowska
Wrocławski Chór Seniora

Spotkania muzyczne sprzyjają nawiązywaniu relacji – zachęcają do wspólnego śpiewania i poprawiają nastrój. Dlatego w marcu w Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego będzie bardzo muzycznie. Swingowo, duchowo i chóralnie. Warto zapisać sobie te wydarzenia do kalendarza.

Reklama

Już w sobotę 11.03 o godz. 16.00 w auli PTW przy pl. Solidarności 1/3/5 rozpocznie się koncert z okazji Dnia Kobiet. To wydarzenie z cyklu „Muzyka zbliża – Sobota ze swin-giem”, który w tym roku będzie miał 8 odsłon.

Poznaj historię swingu

Pomysłodawcą projektu jest Jarosław Zawartko. Podczas koncertów prowadzący zapoznają słuchaczy z różnymi stylami swingu i jazzu, przybliżą ich historię, a także opowiedzą ciekawostki dotyczące wykonawców i utworów. Podczas najbliższego wydarzenia pt. „Każdemu wolno kochać” usłyszymy piosenki z międzywojnia i największe przeboje z lat 50. i 60. w wykonaniu tria wokalnego Młodzieżowej Akademii Musicalowej, Jarosława Zawartki i kwartetu muzycznego, w skład którego wchodzą znani polscy muzycy.

Projekty muzyczne w Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego uważamy za bardzo ważne, ponieważ, jak dowodzą badania naukowe, muzyka i udział seniorów w zajęciach muzycznych pozytywnie wpływają na  ich stan emocjonalny, zdrowie psychiczne, a nawet fizyczne. Korzyści społeczne i poznawcze z muzyki są wręcz nieocenione. Seniorzy bardzo chętnie uczestniczą w projektach muzycznych. I mam nadzieję, że każdy odkrywa coś dla siebie.
Katarzyna Delikowska, kierownik PTW

Siła na przyszłość

Kolejnym muzycznym wydarzeniem (17.03, godz. 18) będzie recital zespołu wokalno-instrumentalnego Nasza Grupa pt. „Droga do duszy”. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną kompozycje własne oraz utwory znanych polskich wykonawców (Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego). W skład zespołu wchodzą profesjonalni muzycy z Polski i Ukrainy, których połączyła wspólna pasja. Słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że muzyka nie ma granic. Charakter recitalu najlepiej oddaje wypowiedź managera zespołu Sławomira Starościaka: – Recital „Droga do duszy” to wspomnienie przeszłości z otaczającą nas rzeczywistością i siłą na przyszłość.

Chórem witamy wiosnę

Pod koniec miesiąca w PTW powitamy muzycznie wiosnę. 28.03 o godz. 16.30 Wrocławski Chór Seniora, działający przy Stowarzyszeniu Operetka Wrocławska pod opieką Tomasza Maleszewskiego, wystąpi z programem pt. „Wiosna jest kobietą”. W repertuarze piosenki ludowe. Warto się wybrać, bo chór został laureatem XII Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych w ubiegłym roku.

W Przestrzeni Trzeciego Wieku – Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego odbywają się również warsztaty umuzykalniające, spotkania chórów i zespołów wokalno-muzycznych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl