4. Zdjęcia finalistek konkursu Miss Polski 2024
Dominika (po lewej) i Kinga (po prawej) siedzące na fotelach i patrzące na siebie mat. pras.

Finał konkursu Miss Polski 2024. Kinga maluje obrazy i gotuje, natomiast Dominika nurkuje w Chorwacji. Jedna chce być prawnikiem, druga kardiochirurgiem. Obie pragną korony najpiękniejszej Polki. Reprezentują Dolny Śląsk w konkursie Miss Polski 2024. Wszystkie finalistki pokazujemy na zdjęciach.

W półfinale 35. edycji konkursu Miss Polski startowało 59 kandydatek. Do finału przeszły 32. Jedna z nich w lipcu dostanie od Angeliki Jurkowianiec, obecnej miss, koronę najpiękniejszej Polki.

Na gali półfinałowej dziewczyny wystąpiły w sukniach od Izabeli Janachowskiej (kobieta biznesu, prezenterka telewizyjna, była tancerka). W galerii są zdjęcia wszystkich kandydatek w tych kreacjach oraz fotografie z bankietu zorganizowanego w hotelu pod Łodzią.

Każde województwo reprezentują dwie kandydatki. Dziewczyny z Dolnego Śląska, a konkretnie z Wrocławia: Kinga Cyran i Dominika Kowalczyk. Są rówieśniczkami z rocznika 1998.

Powiększ obraz: <p>Finalistki konkursu Miss Polski 2024</p> mat. pras.
Finalistki konkursu Miss Polski 2024

Kinga maluje i gotuje, Dominika nurkuje

Kinga Cyran, wrocławianka, ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i aktualnie pracuje w zawodzie. Jej największymi pasjami jest malowanie obrazów i gotowanie. Wolne chwile przeznacza na sport, a dokładniej bieganie. Uwielbia zgłębiać tajniki mediów społecznościowych, tworzyć rolki i różne inne formy wideo.

Jej celem jest inspirowanie do bycia liderkami i wpłynięcia na zmiany społeczne. Chciałaby być głosem silnych kobiet. Pragnie pokazać, że tytuł Miss Polski to nie tylko piękno zewnętrzne, ale także mądrość, ambicja i wizja. Planuje założyć fundację pomagającą kobietom doświadczającym przemocy, a obecnie angażuje się w działalność charytatywną oraz udziela porad prawnych.

Powiększ obraz: <p>Dominika Kowalczyk i Kinga Cyran, finalistki konkursu Miss Polski 2024 z wojew&oacute;dztwa dolnośląskiego</p> mat. pras.
Dominika Kowalczyk i Kinga Cyran, finalistki konkursu Miss Polski 2024 z województwa dolnośląskiego

Dominika Kowalczyk urodziła się na Śląsku. Większość czasu spędziła w Wodzisławiu Śląskim, a dorosłe życie związała z Wrocławiem. Jest studentką 6. roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W lutym zdała egzamin i niedługo zdobędzie tytuł lekarza. Swoją przyszłość wiąże z kardiochirurgią.

Na co dzień pracuje w laboratorium medycznym, a jej największą pasją, którą zaczęła jako nastolatka, jest nurkowanie. Ukończyła wiele kursów i obecnie ma stopień Divemastera, który pozwolił jej na pracę jako przewodnik nurkowych wycieczek w Chorwacji. Kilka lat temu nurkowała na Filipinach, gdzie stanęła oko w oko z rekinami wielorybimi. Od kilku lat, w wakacje, jest wolontariuszką Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Bardzo ważne jest dla niej to, że będzie mogła realnie pomagać ludziom i poprawiać jakość ich codziennego życia.

Kiedy finał konkursu Miss Polski 2024?

Po półfinale dziewczyny pojadą na dwa zgrupowania w Małopolsce, podczas których będą przygotowywać się do gali finałowej. Pierwsze zaczynają 10 czerwca. Finał 35. Miss Polski 5 lipca w Nowym Sączu.

Źródło: materiały prasowe