Nowy mini ogród botaniczny powstanie przy ul. Księgarskiej 24. Miasto właśnie przymierza się do ogłoszenia przetargu na realizację zadania, o które za sprawą WBO 2024 wnioskowali sami mieszkańcy wrocławskiej Widawy.
Niewielki ogród, wiele pracy...
Pracownicy Wrocławskich Mieszkań, którzy nadzorują proces powstawania ogrodu informują, że jego stworzenie to niełatwe zadanie.
W ramach planowanych tu prac, trzeba:
- zagospodarować teren 400-metrowej działki pod mini ogród botaniczny. W skład tego zadania wchodzą m.in.: wykonanie projektu zieleni i zagospodarowanie terenu,
- zabezpieczyć stojący na terenie budynek i postawić ogrodzenie oddzielające pustostan od terenów rekreacyjnych,
- wykonać nasadzenia zieleni na terenie działki. Przybędzie tam 5 nowych drzew oraz zieleni niskiej, ozdobnej i krzewów soliterowych,
- stworzyć oświetlenie oraz niezbędną infrastrukturę: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i hulajnogi,
- utwardzić teren - od bramy do punktu przeciwpowodziowego,
- wydzielić miejsca do składowania piachu do celów przeciwpowodziowych i na czas akcji przeciwpowodziowej.
Projekt wyceniono wstępnie na 800 tysięcy złotych.
... ale efekt będzie cieszył!
– Cieszymy się, że mieszkańcy aktywnie włączają się w tworzenie zielonych przestrzeni w mieście! Już wkrótce Widawa zyska kolejny zielony zakątek do spacerów i relaksu – zapowiadają przedstawiciele Wrocławskich Mieszkań.
Dodajmy, że wrocławianie faktycznie chętnie planują zielone enklawy i miejsca relaksu. Taką spektakularną przemianę przeszedł na przykład skwerek na Psim Polu przy ul. Wójtowskiej, gdzie powstał park kieszonkowy.