4. Szukasz mieszkania we Wrocławiu? Jest okazja, ale trzeba się pospieszyć!
Nowe osiedle w Leśnicy TBS Wrocław TBS Wrocław
Nowe osiedle w Leśnicy TBS Wrocław

Szukacie mieszkania we Wrocławiu? Można skorzystać z oferty TBS Wrocław i zamieszkać na nowym osiedlu w Leśnicy. Ale decyzję trzeba podjąć do 30 września! Zobaczcie szczegóły.

To już ostatnie dni, by złożyć wniosek o zawarcie umowy najmu mieszkania na osiedlu Leśnica IX - najnowszej inwestycji TBS Wrocław na wynajem. Do kiedy trzeba złożyć wniosek i jakie warunki należy spełnić?

Od 1 do 30 września 2023 r. Wydział Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia będzie prowadził dodatkowy nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. nowej inwestycji Leśnica IX we Wrocławiu.

Inwestycja obejmuje 201 lokali mieszkalnych, a zakończenie budowy planowane jest na III/IV kwartał 2023 roku

Kto może złożyć wniosek o najem mieszkania na osiedlu Leśnica IX, najnowszej inwestycji mieszkaniowej TBS Wrocław?

O najem lokalu mieszkalnego mogą ubiegać się osoby, które:

nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego położonego na terenie Gminy Wrocław, a w przypadku posiadania takiego tytułu złożą oświadczenie, iż do dnia podpisania umowy najmu lokalu mieszkalnego wyzbędą się posiadanego tytułu prawnego;

wykażą średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o najem lokalu, który nie przekracza dochodu:

• w gospodarstwie jednoosobowym – 5 295,32 zł,
  • w gospodarstwie dwuosobowym – 7 413,45 zł,
  • w gospodarstwie trzyosobowym – 10 237,62 zł,
  • w gospodarstwie czteroosobowym – 12 002,73 zł,
  • w gospodarstwie pięcioosobowym – 14 473,88 zł.

posiadają zdolność czynszową tj. udokumentują osiąganie średniomiesięcznego minimalnego dochodu przypadającego na członka gospodarstwa domowego, w wysokości:

• 150% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym – tj. 2382,66 zł zł
  • 100% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym – tj. 1588,44 zł - w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.

Wysokość czynszu i partycypacji TBS Wrocław

Czynsz za wynajem mieszkania będzie ustalony przed zawarciem umowy najmu zgodnie z zasadami obowiązującymi w zasobach TBS Wrocław Sp. z o.o. Aktualnie można prognozować stawkę czynszu na poziomie 4% wskaźnika wartości odtworzeniowej 1 mkw. lokalu mieszkalnego obowiązującego dla Miasta Wrocławia, czyli 26,47 zł za mkw.. Wysokość opłat za inne usługi (telefon, media lub Internet) będzie uzależniona od indywidualnych umów zawartych z dostawcami.

Zgodnie z zasadami systemu budownictwa społecznego, najemcy mieszkań wpłacają partycypację. W przypadku osiedla Leśnica IX, wyniesie ona 1960 zł za 1 mkw. Kwota partycypacji podlega zwrotowi.

Więcej informacji o można uzyskać bezpośrednio w Wydziale Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia:

• (71) 777-71-94,
  • mailowo pod adresem: lesnica.nabor[at]um.wroc.pl