W ramach Festiwalu Psychologicznego Re_mind na kampusie Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chałubińskiego 7a stanęło Miasteczko Młodych Plus.
W dniach 22-24 czerwca mieszkańcy mogą skorzystać m.in. z wykładów eksperckich, praktycznych warsztatów, z badania słuchu czy zajęć z pierwszej pomocy. Na wybrane aktywności obowiązują zapisy.
Strefa zdrowia, aktywności i profilaktyki
Przed trzy dni mieszkańcy mogą wysłuchać wystąpień ekspertów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz zaproszonych specjalistów. Wykłady będą dotyczyć m.in.
- wykorzystania sztucznej inteligencji w medycynie,
- profilaktyki słuchu,
- badań przewodu pokarmowego,
- zdrowego starzenia się,
- profilaktyki raka piersi,
- nowoczesnego leczenia raka nerki,
- przygotowania do sytuacji kryzysowych,
- rozpoznawania objawów udaru,
- czy profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze.
Realizując rolę i misję naszej uczelni, czujemy ogromną odpowiedzialność za zdrowie społeczeństwa, w tym mieszkańców Wrocławia. Współczesna medycyna musi dziś wyraźnie przesuwać akcent z leczenia na profilaktykę i edukację zdrowotną. To szczególnie ważne w dobie szerzącej się dezinformacji medycznej.prof. Agnieszka Piwowar, prorektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
W programie znalazły się także warsztaty ze śmiechoterapii, gimnastyki umysłu oraz komunikacji interpersonalnej. Zajęcia będą okazją do rozwijania pamięci, koncentracji, dobrego samopoczucia i umiejętności budowania relacji z innymi.
Szczegółowe informacje oraz mapa miasteczka znajduje się na stronie Uniwersytetu Medycznego - pod tym linkiem.