4. Masa Krytyczna 1 grudnia przejedzie przez Wrocław. Będą utrudnienia w ruchu (trasa, ulice)
Czerwona plansza z napisem "Ważne!"

Masa Krytyczna 1 grudnia przemierzy Wrocław. W piątek kilkuset rowerzystów wyjedzie na ulice i będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu. Tym razem rowerzyści chcą upamiętnić wyjątkową dla naszego miasta osobę - byłego oficera rowerowego - Daniela Chojnackiego, który zginął tragicznie w górach.

Masa Krytyczna 1 grudnia we Wrocławiu

Masa Krytyczna to cykliczne przejazdy rowerzystów, których celem do tej pory było zwrócenie uwagi na ogromną wartość, jaką niesie za sobą korzystanie z jednośladu jako środka transportu. Tym jednak razem, cel przejazdu będzie inny.

Wrocławscy rowerzyści chcą w ten sposób upamiętnić tragicznie zmarłego Daniela Chojnackiego -pierwszego we Wrocławiu oficera rowerowego, promotora bezpiecznej i efektywnej infrastruktury rowerowej w mieście.

Przejazd rozpocznie się już 1 grudnia (piątek) w godz. 18.15-18.45 na pl. Bema, ale uczestnicy zbierać się będą już od godziny 18.00. Na trasie przejazdu wystąpią utrudnienia w ruchu. W wydarzeniu zgłoszono udział 300 osób.

Utrudnienia w ruchu w centrum Wrocławia - trasa przejazdu

Przejazd rowerzystów podczas Masy Krytycznej rozpocznie się tradycyjnie na pl. Bema. Następnie rowerzyści ruszą przez ulice w centrum miasta.

Trasa przejazdu Masy Krytycznej:

plac Bema – ul. Henryka Sienkiewicza – ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Most Pokoju – ul. Aleja Juliusza Słowackiego – ul. Podwale - Promenada Staromiejska (Wzgórze Partyzantów) - ul. Nowa - ul. Księdza Piotra Skargi – ul. Oławska – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Krupnicza - ul. Sądowa – pl. Legionów – ul. Piłsudskiego – ul. G. Zapolskiej (Urząd Miejski Wrocławia)