wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Lubisz pociągi retro? Impreza "Kolejowe zakamarki Wrocławia" jest dla ciebie! (TRASY, DATA, BILETY)

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na trzecią odsłonę "Kolejowych zakamarków Wrocławia", czyli przejazd pociągów retro (z przewodnikiem) w obrębie wrocławskiego węzła kolejowego. Tym razem po Wrocławiu będą jeździły cztery pociągi. Start imprezy 30 września, ale bilety są już dostępne.  

Reklama

Tym razem przygotowaliśmy cztery pociągi: Zakamarki zachodnie, Zakamarki Towarowej Obwodnicy Wrocławia, oraz Zakamarki północno zachodnie i Zakamarki południowe. W wypadku dużej ilości chętnych przewidujemy uruchomienie piątego pociągu - wówczas byłyby to Zakamarki wieczorne, po zachodzie słońca - informuje Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Przejazdy historycznego składu odbywają się nie tylko po trasach dostępnych dla rozkładowych pociągów osobowych, ale również po torach, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe.

Najlepszym tego przykładem jest trasa pociągu "Zakamarki Towarowej Obwodnicy Wrocławia", która łączy ze sobą dwie wrocławskie stacje rozrządowe - Wrocław Gądów i Wrocław Brochów (druga największa stacja rozrządowa w Polsce po Tarnowskich Górach).

Pociągi retro we Wrocławiu - z przewodnikiem

- Podróżni zobaczą "od zaplecza" niedostępne dla codziennego widoku przestrzenie naszego miasta. Tak samo jest w wypadku pozostałych kursów tego dnia. Każdy jest inny, każdy zawiera w sobie podróż odcinkami niedostępnymi na co dzień dla pociągów pasażerskich i pozwala zwiedzać miasto z rzadko doświadczanej perspektywy - dodaje Wychodil.

Nie zabraknie również klubowego przewodnika, którego opowiadania są nieodłącznym elementem "Kolejowych zakamarków Wrocławia" i okazją do poznania wielu ciekawostek historycznych, związanych z mijanymi przez pociąg miejscami. 

Pociągi retro we Wrocławiu - zajrzyj do kabiny maszynisty

Udział w "Kolejowych zakamarkach Wrocławia" to również okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty muzealnej lokomotywy, zapoznać się z jej obsługą czy doświadczyć podróży w wagonach z lat 20-tych, zwanych w żargonie "bolkami" lub "donnersbuchami" - trzęsące się puszki.

W jednym z wagonów funkcjonuje bar serwujący różne napoje oraz sklepik z klubowymi gadżetami. Dochód ze sprzedaży biletów i pamiątek pomaga stowarzyszeniu ratować zabytki kolejnictwa. 

Pociągi retro we Wrocławiu. Bilety, dokładne trasy, godziny odjazdów...

Ceny biletów są zależne od tego, jakim pociągiem chcemy jechać - wahają się od 29 do 49 złotych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl