wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Laboratoria Twórcze wracają do CBK FAMA. Czego można się nauczyć? [LISTA ZAJĘĆ]
Wśród propozycji zajęć jest gra na skrzypcach, której będzie uczyła w CBK FAMA Katarzyna Dubaniowska fot. Ewa Drankowska
Wśród propozycji zajęć jest gra na skrzypcach, której będzie uczyła w CBK FAMA Katarzyna Dubaniowska

W połowie września powrócą Laboratoria Twórcze, czyli zajęcia muzyczne, plastyczne i ruchowe, z których co tydzień korzysta kilkaset osób. Nie czekaj! Centrum Biblioteczno-Kulturalne przy ul. Krzywoustego 286 zaprasza chętnych do zapisów. Sprawdź, jakie propozycje przygotowali w tym roku organizatorzy.

Reklama

W tym roku wśród propozycji jest: gra na perkusji (instruktor Bartłomiej Libera), gra na gitarze (Paweł Lisiecki, Michał Honisz), gra na pianinie (Tomasz Chudyk, Michał Chadam), gra na skrzypcach (Katarzyna Dubaniowska) oraz śpiew (Elżbieta Dębska).

W CBK Fama działa również prężnie pracownia plastyczna, w której młodzi ludzie mogą uczęszczać na zajęcia z ilustracji (Beata Zdęba), zdobienia przedmiotów (Katarzyna Konarska) czy szycia (Katarzyna Gejderich). Ponadto w ofercie są popularne warsztaty Tekturowo (Katarzyna Bury) oraz Laboratorium Sztuki (Katarzyna Religa).

Fama czasami jest określana m.in. jako „Cyrkowy dom kultury”. Instytucja jest mocno związana z nurtem tzw. nowego cyrku (bez pokazów ze zwierzętami) i co roku organizuje trzydniowy festiwal Cyrkopole na Psim Polu. Wśród laboratoriów twórczych są zarówno zajęcia cyrkowe dla najmłodszych, jak i otwarta przestrzeń treningowa, z której mogą korzystać artyści z tej dziedziny sztuki. Ponadto w Famie m.in. zajęcia ruchowe (np. taniec współczesny prowadzony przez Zuzannę Nir), zajęcia teatralne (Bartłomiej Kamiński, Zuzanna Kociuga), a także lekcje języka japońskiego (Adam Lipsa).

Zapisać się na zajęcia można telefonicznie (537 674 164), mejlowo (biuro[at]fama.wroc.pl) lub osobiście. Harmonogram Laboratoriów Twórczych i dane kontaktowe są dostępne na stronie fama.wroc.pl/laboratoria-tworcze.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl