wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kuba? Floryda? A może Gwatemala? Dziś po południu startuje Równoleżnik Zero

Pada deszcz i nie masz dziś ochoty na spacer? Wybierz się gdzieś dalej, np. do… Ameryki Północnej i Środkowej, w dodatku za darmo! Możesz to zrobić w ramach zaczynającego się dziś XI. Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza. Z podróżnikami, którzy zabiorą cię w daleką podróż, spotkasz się w Mediatece i Bibliotece Turystycznej.

Reklama

Mediateka (pl. Teatralny 5): Kuba, Gwatemala, Floryda

W Mediatece o godz. 18 w podróż po Kubie zabierze cię Adam Kwaśny, gość specjalny festiwalu.

Po nim, o godz. 19.30 Justyna Gudra zaprosi cię do Gwatemali, a o godz. 20.30 wraz z Krzysztofem Krygierem możesz się wybrać na Florydę.

Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78): USA i znów Kuba

W Bibliotece Turystycznej o godz. 30 Max Wasilewko zaproponuje Ci road trip dookoła USA, a Aleksandra Burghardt Kubę, która jest niczym wehikuł czasu.

Klub Festiwalowy w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5)

Od godz. 19.30 do 22 w Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy 5 będzie można porozmawiać z prelegentami w mniej formalnej atmosferze.

A co w kolejne dni?

W piątek i sobotę odbędzie się mnóstwo innych wydarzeń.

Na przykład w piątek o godz. 20.30 w Mediatece odbędzie się spotkanie z drugim gościem specjalnym, Arturem Domosławskim.

Będą też opowieści o bezdrożach i zakamarkach Kaliforni, wariatach z Karaibów, Hawajach, Meksyku, podróżowaniu z psem, bezpieczeństwie, przyrodzie Stanów Zjednoczonych, Grenlandii... Odbędą się także warsztaty dla dzieci.

Pełen harmonogram wydarzeń znajdziesz na stronie wydarzenia

Organizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama