wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Co za wieczór! Wrocławscy seniorzy bawili się w rytmie Skaldów w Hali Stulecia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hala Stulecia, ponadczasowa muzyka i wrocławscy seniorzy, którzy potrafią rozkręcić niejedną imprezę. Tak też było w środę 25 października podczas Gali Klasycznie na Wrocku. W tym roku goście bawili się w rytmie niezapomnianych piosenek zespołu Skaldowie, a ze sceny zabawiał ich gospodarz wieczoru - Jerzy Skoczylas wraz z gośćmi. Zobaczcie występ Skaldów oraz innych artystów i znajdźcie się w naszej galerii zdjęć!

Reklama

Komediowy Międzynarodowy Festiwal WROCEK, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej”, to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Pierwszy festiwal odbył się dokładnie 20 lat temu - w 2003 r. Wszystkie wydarzenia są przeznaczone dla seniorów i darmowe.

Punktem kulminacyjnym każdego WROCKA są koncerty z cyklu Klasycznie na Wrocku, które prowadzi Jerzy Skoczylas (z grupy Elita). Poprzednio gwiazdą wieczoru byli Trubadurzy, teraz wystąpili Skaldowie - polska grupa rockowa powstała w 1965 roku w Krakowie. W ofercie podczas Festiwalu WROCEK są jeszcze m.in.: potańcówki dla seniorów oraz bale na Tarczyński Arenie.

Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu Klasycznie na Wrocku i występu Skaldów!

Cały wieczór w Hali Stulecia był czasem wspaniałej zabawy, a wrocławscy seniorzy po raz kolejny dopisali!

Prezydent zaśpiewał na scenie. Srebrny Wrocław dla seniorów

Podczas środowej gali w Hali Stulecia najpierw wystąpili artyści z Wrocławia wraz z Jerzym Skoczylasem. Na scenę zaproszony został także prezydent Jacek Sutryk, który wspólnie z artystami zaśpiewał refren piosenki „Wrocławski czas” – o Wrocławiu, do której słowa napisał właśnie Jerzy Skoczylas, a muzykę skomponował Roman Hudaszek.

Cieszę się, że kolejny raz mam tę przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Klasycznie na Wrocku i dzielić ten wieczór wspólnie z seniorkami i seniorami, wymieniając się przy okazji spostrzeżeniami i refleksjami na temat Wrocławia. To dla mnie zawsze wyjątkowe chwile.
prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

– Przypominam także, że Wrocław na co dzień wspiera seniorów, udostępniając bezpłatną komunikację miejską dla osób po 65. roku życia, darmowe taksówki, oferując wsparcie komputerowe czy telefoniczne w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasze działania skupiają się także wokół rozwijania czy próbowania nowych pasji przez seniorki i seniorów w 19 Centrach Aktywności Lokalnej. Wydaliśmy także prawie 40 tys. Wrocławskich Kart Senioralnych, które uprawniają do korzystania z programów i usług miejskich – dodał prezydent Wrocławia.

Galeria zdjęć

Miasto cały czas zachęca także najstarszych mieszkańców do udziału w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach, z których skorzystało już 26 tys. osób.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl