wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejne uczelnie rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Kolejne trzy uczelnie publiczne – Politechnika, Uniwersytet Medyczny i Akademia Sztuk Pięknych, rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia.

Reklama

System rejestracji kandydatów na studia na Politechnice uruchomiony został 15 maja. Na stacjonarnych studiach I stopnia uczelnia ma 6,3 tys. miejsc. Kandydaci mają do wyboru 61 kierunków na 16 wydziałach. Wśród nich nie ma nowych kierunków, ale od semestru zimowego studenci mogą decydować się na nową specjalność – danalogię.

Sprawdź oferty wrocławskich szkół wyższych TUTAJ

Przed rokiem najtłoczniej było na listach kandydatów na informatykę z wykładowym angielskim – o jeden indeks zabiegało 10 chętnych. Wśród najbardziej popularnych kierunków były także informatyka (na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, inżynieria systemów oraz mechatronika.

Na PWr pierwsza rekrutacja zakończy się 5 lipca, a ogłoszenie wyników nastąpi 9 lipca.

Lekarze i malarze

Od poniedziałku 21 maja w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Medycznego rejestrować się mogą ci, co myślą o karierze lekarskiej. Studia lekarskie oraz lekarsko-stomatologiczne to co roku jedne z najbardziej obleganych kierunków.

Uniwersytet Medyczny proponuje także studia m.in. na fizjoterapii, ratownictwie medycznym, farmacji, pielęgniarstwie i dietetyce.

Rejestracja potrwa do 11 lipca.

Natomiast na Akademii Sztuk Pięknych harmonogram rejestracji jest podzielony ze względu na kierunki studiów i wygląda tak:

- grafika, sztuka mediów, scenografia – rejestracja do 11 czerwca, do godz. 23.45;

- architektura wnętrz, wzornictwo, malarstwo – rejestracja do 13 czerwca, do godz. 23.45;

- sztuka i wzornictwo szkła, sztuka i wzornictwo ceramiki, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, rzeźba, mediacja sztuki – rejestracja do 15 czerwca.

Rejestracja to jeden z warunków starań o indeks ASP. Drugim jest przygotowanie portfolio z pracami kandydata, a na kierunkach artystycznych obowiązkowe są także egzaminy praktyczne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama