wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kawiarenka Snu w urzędzie

Kawiarenka snu w SP nr 84

W marcu, w Światowy Dzień Drzemki w Pracy, we Wrocławiu otwarto pierwszą Kawiarenkę Snu w publicznej szkole podstawowej. Pomysł sprawdził się świetnie, dlatego urzędnicy planują otworzyć taką kawiarenkę w budynku urzędu przy ul. Zapolskiej.

Reklama

Kawiarenka snu w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego 20 sprawdza się świetnie. Pomaga uczniom  w osiąganiu lepszych wyników w nauce, młodzi ludzie mogą się tu wyciszyć i uspokoić emocje, korzystając ze specjalnych chust lub leżąc na sztucznej trawie wśród zapachów lasu, prawdziwych brzóz czy odgłosów ćwierkania ptaków.

Teraz urzędnicy zastanawiają się nad taką kawiarenką w budynku urzędu przy ul. Zapolskiej. Po pobraniu numerka, w oczekiwaniu na załatwienie swoich spraw, można będzie skorzystać z kawiarenki i odpocząć.

Pomieszczenie ma pomóc w jak najlepszej regeneracji organizmu podczas maksymalnie 20-minutowego odpoczynku.

Kolejny taki obiekt we Wrocławiu

We Wrocławiu są dwie kawiarenki snu, właśnie w SP 84 przy ul. Górnickiego oraz w Rynku, w Sukiennicach 1/2/5, gdzie mieści się showroom, do którego można umówić się i przyjść, aby na własnej skórze odczuć moc regenerującej drzemki.

O Power Nap

Power Nap to termin wymyślony przez dr Jamesa B. Maasa, znanego badacza snu, określający krótką, 20-minutową drzemkę. Z badań naukowców wynika, iż jest ona szczególnie ważna dla osób, które działają pod presją czasu, a ich praca jest związana z dużą odpowiedzialnością. Krótka drzemka w ciągu dnia zwiększa efektywność, redukuje poziom stresu i odświeża umysł.

#PrimaAprylis

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama