wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Warsztaty plastyczne dla dzieci w Dzień Tolerancji. Wspólne malowanie i dobra zabawa [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu: warsztaty plastyczne w Centrum Ukraińskim fot. Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu: warsztaty plastyczne w Centrum Ukraińskim

W ramach trzeciego dnia kampanii „Szacunek, wdzięczność, wspólnota” w środę, 16 listopada, w Centrum Ukraińskim przy ul. Ruskiej, odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczestnicy stworzyli dłońmi obrazy na dużym płótnie w kolorach flagi polskiej i ukraińskiej. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

14 listopada wystartowała kampania pod hasłem: „Szacunek, wdzięczność, wspólnota”. Jej bohaterkami są inspirujące kobiety z Ukrainy. Celem jest budowanie relacji pomiędzy narodem ukraińskim a polskim i pokazanie jak ważny jest wzajemny szacunek, dialog i zrozumienie.

Czytaj więcej: Ruszyła kampania „Szacunek, wdzięczność, wspólnota”

Wspólne malowanie na warsztatach plastycznych dla dzieci

Trzeciego dnia kampanii (16 listopada) odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. W Centrum Ukraińskim przy ul. Ruskiej uczestnicy stworzyli swoimi dłońmi obrazy na płótnie – w kolorach flagi polskiej i ukraińskiej. Warsztaty były poświęcone wzajemnemu poznaniu obu kultur w przyjaznej atmosferze, poprowadziła je artystka – Anna Kharytonova.

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii!

Kampania stworzona została przez miasto Wrocław a finansowa jest przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

logotypy

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl