wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kamienica jak dzieło sztuki we Wrocławiu. Ta klatka schodowa zachwyca! Zobacz zdjęcia

We Wrocławiu mamy wiele niezwykłych, magicznych kamienic, ale ta przy ul. Glinianej jest szczególna. Od lat przyciąga wielbicieli miasta i jego historii swoim niezwykłym wnętrzem. Zupełnie, jakbyśmy się przenieśli do innej, magicznej rzeczywistości wśród gór i lasów. Autorem malowideł na ścianach - jak mówią mieszkańcy - jest były kierownik pracowni malarskiej wrocławskiego teatru. Zobaczcie zdjęcia kamienicy.

Reklama

Z zewnątrz kamienica przy ul. Glinianej wygląda zwyczajnie. Drewniane drzwi, przed wejściem na posadzce data: 1905. Do środka wpuszcza nas młody chłopak, który stoi przed wejściem. – Chcecie zobaczyć malowidła? – pyta i otwiera drzwi kamienicy. – Ich autor już dawno tu nie mieszka, ale o malowidła pyta wiele osób.

Na ścianach można podziwiać lasy, góry, rzeki i kwiaty. Powstały wiele lat temu i dziś widać już na nich upływ czasu. Ciągną się od parteru w górę. Zobaczcie galerię.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl