4. Jazz (i nie tylko) na okrągło - rusza Przystanek Rondo [GALERIA]

Zielona wyspa w ruchliwej części miasta, muzyka – głównie jazz, swing i blues – na żywo, relaks na leżakach, a także tańce, kino plenerowe i inne atrakcje – dziś (28 kwietnia) rusza Przystanek Rondo, letnia scena muzyczna Vertigo Jazz Club & Restaurant. Zobacz, jak wygląda i sprawdź, co się tam wydarzy w najbliższym czasie.

Bezpłatne koncerty, imprezy prowadzone przez DJ-ów, potańcówki w rytmie w latino i rock and rolla, najróżniejsze spotkania – to wszystko przez kilka najbliższych miesięcy będzie się działo w Przystanku Rondo na Rondzie Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Strefa relaksu w środku miasta

Można tu także zatrzymać się na chwilę podczas przejażdżki na rowerze, umówić się ze znajomymi, zorganizować spotkanie dowolnego rodzaju, wypić kawę, napoje z alkoholem i bez, zjeść domowe ciastko i przekąski, a nawet wpaść z psem, na którego będzie czekała miska z wodą.

Przystanek Rondo - skąd taki pomysł?

Tworząc Vertigo Jazz Club & Restaurant, zawsze marzyliśmy o tym, by mieć swoją letnią scenę muzyczną. Chcieliśmy zanurzyć się w miejską tkankę, wpleść w nią muzykę, którą tak kochamy i zaoferować wrocławianom koncert bliski na wyciągnięcie dłoni. W ramach działalności Vertigo zorganizowaliśmy trzy festiwale muzyczne w przestrzeni miejskiej, jednak wciąż czuliśmy, że potrzebujemy czegoś więcej. Chcieliśmy mieć swoje miejsce w mieście, gdzie latem będziemy mogli zaprezentować swoje koncerty i ofertę gastronomiczną. I to miejsce znaleźliśmy.
Twórcy Przystanku Rondo

Pomysł – niektórzy sądzili, że szalony – okazał się strzałem w dziesiątkę: zorganizowany w tym miejscu w 2021 roku koncert w ramach Vertigo Summer Jazz Festival został przyjęty entuzjastycznie i wzbudził zainteresowanie przechodniów i rowerzystów.

– Przejeżdżające tramwaje nie przeszkadzały nam w czasie grania – dodają organizatorzy. – zapewniają organizatorzy. – Wręcz przeciwnie, dopełniały naszą ideę zatopienia się w tętniącym życiu miasta.

Przystanek Rondo cieszył się powodzeniem również w ubiegłym roku.

Co się wydarzy w Przystanku Rondo w najbliższym czasie?

Na dzień dobry, już w najbliższą sobotę,  wystąpi  Dixie Tiger’s Band z żywiołową i ekscentryczną muzyką w stylu dixieland (początek o godzinie 19), a w niedzielę wrocławski trębacz Dominik Gawroński w repertuarze Cheta Bakera. Towarzyszyć mu będą najlepsi wrocławscy jazzmani (początek o godz. 17). Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Źródło: materiały prasowe