wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jarmark włoski we Wrocławiu do 21 sierpnia. Tu kupisz oliwki, wędliny, słodycze, makarony

Tomasz Wysocki,
na straganach można znaleźć m.in oliwki, słodycze czy wędliny fot. Marek Księżarek
na straganach można znaleźć m.in oliwki, słodycze czy wędliny

Oryginalne regionalne produkty i dania przywieźli do Wrocławia na jarmark producenci i hodowcy z Włoch. Na mini-targowisku przy ul. Szewskiej kupimy oliwki, mięsa, sery, słodycze i przyrządzane na miejscu makarony. Specjały włoskiej kuchni do kupienia codziennie do 21 sierpnia.

Reklama

Wystarczy podejść do straganów rozstawionych w cieniu kościoła pw. Marii Magdaleny, a już się jest kuszonym kilkoma odmianami oliwek. Dojrzewającymi wędlinami i mięsami oraz piemonckimi serami.

Kupcy z Sycylii pomyśleli o najmłodszych. Jedno ze stoisk wypełnione jest cukierkami, lizakami i wieloma innymi odmianami słodkich i bardzo słodkich produktów. Na targowisku można także nabyć aromatyczne pieczywa, charakterystyczne dla kuchni na południu Europy.

Wizyta na targowisku to okazja na drobną włoską kolację, bowiem na miejscu przyrządzane makarony.

Hodowcy i przedsiębiorcy z Włoch goszczą we Wrocławiu już po raz trzeci w tym roku. Targowisko przy ul. Szewskiej będzie działało do 21 sierpnia, codziennie, na ogół do godz. 21-22.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl