wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jak stworzyć inteligentne miasto? Podpowiedzą eksperci Nokii

Inteligentne oświetlenie czy sterowanie ruchem były bardzo dobre na początek. Dziś eksperci firmy Nokia zachęcają, by inteligentne miasta weszły na kolejny, wyższy poziom.

Reklama

O tym, co jest potrzebne do stworzenia „smart city” oraz jak w proces jego budowy włączyć się we Wrocławiu, podyskutujemy 14 listopada w Nokia Garage. Wówczas odbędzie się Startup Wrocław: meetup #11. Wstęp na meetup jest wolny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja

ZAREJESTRUJ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #11 SMART CITY

Podczas spotkania wystąpią przedstawiciele Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, startupów ReviveMachines oraz Wheelme oraz eksperci z firmy Nokia.

Wioleta Jędrzejewska, Dyrektor Sprzedaży Obszaru Sektor Publiczny w Nokii, opowie uczestnikom o koncepcji „Smart City as a platform” (Inteligentne miasto, jako platforma), którą fiński gigant zaprezentował po raz pierwszy na Mobile World Congress w 2018 roku.

– Co ciekawe jej ojcem w naszej firmie jest Suparno Banerjee, który w listopadzie będzie gościł we Wrocławiu i spotka się z władzami miasta – zdradza Jędrzejewska.

POZNAJ PRELEGENTÓW STARTUP WROCŁAW: MEETUP #11 SMART CITY

Na czym polega koncepcja „Smart City as a platform”? W największym skrócie na tym, by miasta chcące stawać się smart podeszły do problemu bardziej holistycznie niż dotąd. By inteligentne oświetlenie czy sterowanie ruchem były częścią większej całości, a nie przedsięwzięciami wdrażanymi pojedynczo. Suparno Banerjee zachęca, by infrastrukturę do projektów smart wykorzystywać pełniej. Przykład? „Słupy zainstalowane do inteligentnego oświetlenia ulicznego mogą również wspierać nadzór wideo służący bezpieczeństwu, monitorowanie ruchu i koordynację zarządzania kryzysowego. Mogą służyć jako małe komórki lub punkty wdrażania 5G dla usług nowej generacji (np. pojazdów autonomicznych) – pisał Banerjee na firmowym blogu.

 - Do realizacji koncepcji „Smart City as a platform” konieczne jest zaangażowanie wielu podmiotów – nie tylko miasta, ale również przedstawicieli dostawców technologii, biznesu czy przemysłu – podkreśla Wioleta Jędrzejewska.

Organizatorem Startup Wrocław: meetup #11 Smart City jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, partnerem strategicznym Nokia Garage, a partnerem Biuro Smart City.

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.       

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama