wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. – Nie wchodźcie do Odry. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo – apeluje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

– Nie wchodźcie do Odry. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo – apeluje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Redakcja www.wroclaw.pl,

- Zanieczyszczenie Odry to nie tylko Wrocław i Dolny Śląsk. To również inne województwa zachodnie, przez które Odra przepływa. Miejmy tego świadomość - pisze Jacek Sutryk FB prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka
- Zanieczyszczenie Odry to nie tylko Wrocław i Dolny Śląsk. To również inne województwa zachodnie, przez które Odra przepływa. Miejmy tego świadomość - pisze Jacek Sutryk

–Na początku mój podstawowy apel: nie wchodźcie do Odry, nie kąpcie się, nie wpuszczajcie do wody zwierząt. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Tak jak Wy kocham korzystać z uroków rzeki. Dlatego stosujmy się do zaleceń - pisze na swoim Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Przeczytajcie, co jeszcze pisze do mieszkańców prezydent miasta w sprawie zanieczyszczenia Odry!

Reklama

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, napisał na swoim Facebooku:"Moi drodzy,pytacie mnie o zanieczyszczenia w Odrze.Na początku mój podstawowy apel: nie wchodźcie do Odry, nie kąpcie się, nie wpuszczajcie do wody zwierząt Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Tak jak Wy kocham korzystać z uroków rzeki. Dlatego stosujmy się do zaleceń.

Następnie i to bardzo ważne: Wrocław dba o swój zasób wodny.

W 2020 r. podjęliśmy się ogromnego zadania, jakim jest budowa zbiorników retencyjnych w porcie południowym. Wartość tego zadania to 77,8 mln zł netto, a wartość całego projektu – 160 mln zł netto. Ich głównym zadaniem jest gromadzenie ścieków pogody deszczowej. To pozwoli nam jeszcze lepiej dbać o środowisko, a w szczególności o Odrę. Cieszę się, że realizujemy ten projekt.Informuję Was również, że zanieczyszczenia w żaden sposób nie wpływają na jakość wody, którą MPWiK Wrocław dostarcza do Waszych kranów w mieście. Woda jest bezpieczna.Po drugie: zanieczyszczenie Odry to nie tylko Wrocław i Dolny Śląsk. To również inne województwa zachodnie, przez które Odra przepływa. Miejmy tego świadomość.Po trzecie: Jedynym kompetentnym organem, który powinien jak najszybciej podjąć konkretne działania i o co z całą mocą apelujemy, są rząd oraz Wody Polskie. To Wody Polskie mają za zadanie jak najszybsze zbadanie przyczyn zanieczyszczenia oraz wdrożenie działań naprawczych. Zrzucanie winy na samorząd i na jednostki, które nie są za ten kryzys odpowiedzialne jest po prostu słabe.Po czwarte: Uważajcie na siebie i obserwujcie miejskie komunikaty, które zamieszczamy na portalu Wrocław.pl oraz w innych miejskich kanałach.Trzymajcie się zdrowo!"

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl