wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Hydropolis wyróżnione w prestiżowym konkursie

Wrocławskie Hydropolis otrzymało wyróżnienie w 16. edycji konkursu „Popularyzator Nauki”. W plebiscycie nagradzane są instytucje oraz osoby, które opowiadają o nauce w ciekawy i nowoczesny sposób.

Reklama

W Hydropolis każdy może odkrywać tajemnice wody oraz głębin, a także dowiedzieć się m.in., jakie były jej początki na Ziemi czy jaka jest rola tego życiodajnego płynu w religiach i filozofiach świata. Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis realizuje misję edukacyjną i przekonuje, że zmiana codziennych nawyków na bardziej ekologiczne ma wpływ na losy planety.  

– Jesteśmy dumni i cieszymy się, że Hydropolis zostało docenione w tak prestiżowym konkursie, jakim jest „Popularyzator Nauki”. To wyróżnienie jest dowodem na to, że nasze codzienne działania przynoszą efekty oraz że coraz więcej ludzi wie o tym, że ze szczególną troską należy dbać o środowisko naturalne i jego zasoby. W naszym Centrum Edukacji Ekologicznej podkreślamy to codziennie, skupiając się na wodzie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław. 

fot. materiały prasowe Hydropolis

Nagrody dla rozpowszechniających wiedzę

Konkurs „Popularyzator Nauki” organizowany jest od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce – PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ideą plebiscytu jest uhonorowanie osób, zespołów i podmiotów, które popularyzują naukę wśród Polaków, najlepiej przybliżają wyniki badań naukowych, pomagają innym poznać i lepiej zrozumieć świat.

W tegorocznej, 16. edycji wydarzenia jury wybierało zwycięzców i wyróżnionych spośród ok. 100 zgłoszeń. Wnioski oceniała 14-osobowa Kapituła Konkursu, złożona m.in. doświadczonych popularyzatorów oraz laureatów wcześniejszych edycji konkursu.

Pozostali nagrodzeni i zwycięzcy

W konkursie „Popularyzator Nauki” przyznawana jest nagroda główna oraz nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Instytucja, Zespół, Media. Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu został dr Jerzy Jarosz, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W kategorii Naukowiec laureatką została dr Joanna Stojer-Polańska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Animatorem Popularyzatora Nauki został Dawid Masło, który rozpowszechnia nauki o przyrodzie. W kategorii Zespół nagroda trafiła do Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, a nagrodę dla instytucji otrzymało gdańskie Hevelianum – centrum nauki łączące edukację i rekreację. W kategorii Media doceniona została Redakcja „Filozofuj!”. Obok Hydropolis wyróżnienie otrzymał także dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który zajmuje się popularyzacją badań głównie z zakresu biologii medycznej i środowiskowej.

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama