3. Hala Stulecia zaprasza w weekend na plenerowe Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku: pod Iglicę i koło fontanny multimedialnej

Anna Aleksandrowicz,

Fontanna multimedialna. Od kiedy wieczorne pokazy? Sprawdźcie w naszym tekście! fot. Tomasz Hołod
Fontanna multimedialna. Od kiedy wieczorne pokazy? Sprawdźcie w naszym tekście!

Kopalnia Złota w Złotym Stoku, podziemne miasto Osówka, zamek Świny i jego zbrojni – byliście już tam? Przyjdźcie w weekend pod Iglicę przy Hali Stulecia na plenerowe Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Oprócz prezentacji będą koncerty i goście specjalni. Początek swojego sezonu odtryska fontanna.

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Z kalendarza wynika, że w tym roku może liczyć aż 5 dni po kolei. Żeby nie zmęczyć się wyjazdem za 7 gór i 7 lasów (samochodem lub pociągiem) czy 7 mórz (samolotem), my proponujemy odkrywanie Dolnego Śląska.

W weekend szykuje się świetna okazja, żeby się na taką eskapadę zainspirować: dwa dni Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku pod Iglicą. Zwłaszcza że w sobotę zaczyna się sezon letni w kompleksie Hali Stulecia: swoje pokazy, na razie w trybie dziennym, rozpoczyna fontanna multimedialna.

Dwa dni turystycznej inspiracji

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku zaplanowano na weekend 22.04 (sobota) w godz. 11-18 i 23.04 (niedziela w godz. 11-17) we Wrocławiu.

Na placu pod Iglicą na ciekawych Dolnego Śląska będzie czekać 60 stoisk wystawców – przedstawicieli najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska i scena, na której wystawcy będą prezentować swoje oferty. Blogerzy Ahoj Przygodo będą przekonywali, że maluch w podróży to nie stres: ani dla rodziców, ani dla dzieci. Dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę zwiedzając Kopalnię Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach.

Wydarzenie po raz drugi organizuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Wrocławska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Visit Wroclaw. W zeszłym roku Otwarcie Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku nastąpiło w Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. – Pierwsza edycja okazała się sukcesem i my chcemy go w tym roku powtórzyć – zapowiada Katarzyna Wienconek z Hali Stulecia. – Gwarantujemy mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a także dobrą zabawę – zapewnia.

Bogata oferta turystyczna w dniach 22-23 kwietnia 2023 roku urozmaicona programem artystycznym na scenie pozwoli wszystkim odwiedzającym znaleźć coś dla siebie. Nie od dziś wiadomo, że Wrocław i Dolny Śląsk z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów krajowych i zagranicznych (w 2022 roku było to łącznie 13,5 miliona gości), ale szczyci się również wzrostem turystyki regionalnej. Podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego odwiedzający będą mogli przekonać się, że warto pozostać na Dolnym Śląsku.

Wrocław - turystyczna brama do całego regionu

- Wrocław, jest nie tylko stolicą Dolnego Śląska, ale także - poprzez lotnisko i węzeł kolejowy oraz światową rozpoznawalność - turystyczną bramą do całego naszego regionu. Dlatego też synergia w promocji turystycznej jest nie tylko nieunikniona, ale wręcz konieczna i pożądana. Współpraca to pierwszy filar Wrocławskiej Deklaracji Turystycznej, która ogłoszona została w 2020 roku, który rozpoczął bardzo trudny okres dla całej branży turystycznej, gdy inicjowaliśmy pracę nad powołaniem Wrocławskiej Rady Turystyki, której zaangażowanie doprowadziło do powołania Wrocławskiej Organizacji Turystycznej (WROt). To dzięki synergii w pracy wielu przedsiębiorców i instytucji widzimy, że w roku 2022 liczba turystów i odwiedzających we Wrocławiu wróciła niemal do stanu sprzed pandemii. Bardzo cieszę się, że to właśnie we Wrocławiu otwieramy sezon turystyczny dla całego Dolnego Śląska, wierzę, że będzie jeszcze lepszy od poprzedniego - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Multimedialna w dzień

Fontanna Multimedialna będzie działać w trybie dziennym od 22.04, ale uwaga! Szykujcie się na pierwszy pokaz specjalny 5.05. Wcześniej, podczas festiwalu 3-majówka na Pergoli, będzie dostępna wyłącznie dla uczestników festiwalu.

Pełny harmonogram pokazów jest dostępny na stronie Hali Stulecia.

Standardowo, pokazów dziennych i wieczorowych możemy spodziewać się codziennie, co 60 minut, w godz. między 10 a 21. Pokazy specjalne: piątki i soboty.

Godziny tych pokazów będą zależne od zachodów słońca, co zostało uwzględnione w harmonogramie.

Od 5.05 od poniedziałku do niedzieli zacznie działać Bistro przy Pergoli (do 5 maja tylko weekendowo), Strefa food trucków przy ul. Wróblewskiego i FunPark z dmuchańcami przy Hali Stulecia.

Jak działa multimedialna fontanna? KLIKNIJ i przeczytaj