wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Planszówkowe szaleństwo! W weekend 3-4 grudnia przyjdź i pograj na Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych. Wstęp wolny

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia wraca po trzech latach pandemicznej przerwy. W pierwszy weekend grudnia (3-4.12.2022) w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10 będziemy mogli przetestować różne gry, wypożyczyć je lub kupić. Wstęp wolny! Zobaczcie też zdjęcia z poprzednich edycji!

Reklama

Planszówki są coraz popularniejsze. I nie ma się co temu dziwić! To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych, rodzinie, parze czy nawet solo. Z jednej strony zabawa, z drugiej pozwalająca popracować naszym szarym komórkom. Dla tych, którzy już w grach planszowych „siedzą” od dawna, ale także dla osób, które dopiero chcą wejść w to hobby dobrym pomysłem jest odwiedzić planszowy festiwal. Jednym z nich jest organizowana od kilkunastu lat Gratislavia!

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia 2022 – każdy znajdzie coś dla siebie!

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych został stworzony przez nieformalną grupę miłośników planszówek w 2008 r. Było to pierwsze takie wydarzenie na Dolnym Śląsku, a drugie w Polsce. Od tego czasu odbyły się 22 edycje imprezy (w tym jedna online w trakcie pandemii). Od 2011 roku grupa działa już jako Stowarzyszenie Klub Koloseum, a od 2016 r. festiwal organizowany jest we współpracy ze Strefą Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki wieloletniej współpracy z wydawcami gier nasza wypożyczalnia liczy sobie około 700 tytułów, wśród których są zarówno gry dla osób, które dopiero próbują poznać świat gier planszowych, jak i dla doświadczonych graczy. Niezależnie od wieku i doświadczenia - każdy podczas festiwalu znajdzie coś dla siebie
Sylwia Welc, prezes Stowarzyszenia Klub Koloseum.

Tegoroczną edycję zdecydowało się odwiedzić aż 7 wydawnictw – Egmont, Portal Games, Nasza Księgarnia,  FoxGames, Piatnik, Lucrum Games, IUVI, zaś najnowsze tytuły wielu innych m.in. wydawnictwa Rebel, Galakty, Czacha Games, Ravensburgera – zasilą festiwalową wypożyczalnię. Na miejscu animatorzy pomogą wybrać i postarają się wytłumaczyć podstawowe mechaniki i zasady gier.

Galeria zdjęć

– Oprócz pokazów nowości przygotujemy również strefę prototypów, gdzie twórcy gier planszowych będą prezentować swoje projekty, a każdy uczestnik będzie mógł zostać ich testerem – dodaje Sylwia Welc.

Zobacz również

Gratislavia – sprawdź godziny otwarcia w sobotę i w niedzielę

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia możecie odwiedzić w godzinach 10.00-20.00 (sobota, 3 grudnia) i 10.00-18.00 (niedziela, 4 grudnia).

W sobotę, 3 grudnia odbędą się także eliminacje do Mistrzostw Polski 2023 w popularnym klasyku: Rummikub.

Więcej informacji o Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych Gratislavia na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl